Egyre súlyosabb a háborús helyzet a Közel-Keleten és az Egyesült Királyság erői is becsatlakoztak 1

Az Egyesült Királyság erői részt vettek Izrael támogatásában a Közel-Keleten egyre éleződő konfliktus során, miután Irán rakétatámadást indított az ország ellen.

Egyre súlyosabb a háborús helyzet a Közel-Keleten és az Egyesült Királyság erői is becsatlakoztak 3

John Healey védelmi miniszter, aki szerdán Ciprusra látogat, hogy találkozzon az ottani brit személyzettel, elmondta, hogy „az Egyesült Királyság erői ma este részt vettek a további eszkaláció megakadályozására tett kísérletekben”, de további részletek közlésére nem került sor.

A BBC értesülései szerint brit vadászgépek is részt vettek az akcióban, hasonlóan áprilishoz, amikor Irán legutóbb megtámadta Izraelt rakétákkal. Keir Starmer brit miniszterelnök az iráni támadásra reagálva kijelentette, hogy az Egyesült Királyság „Izrael mellett áll”, és elismeri az ország jogát az önvédelemre.

Az Iráni Forradalmi Gárda elmondása szerint a rakétákat a közelmúltbeli támadásokra adott válaszként lőtték ki , amelyek során a Hezbollah és a Hamasz vezetőit, valamint egy magas rangú iráni parancsnokot öltek meg. Izrael szerint a 180 kilőtt rakéta többségét még a becsapódás előtt lelőtték.

Healey megköszönte a brit személyzet bátorságát és szakértelmét. “Az Egyesült Királyság teljes mértékben támogatja Izrael jogát arra, hogy megvédje országát és népét a fenyegetésekkel szemben.”

Egyre súlyosabb a háborús helyzet a Közel-Keleten és az Egyesült Királyság erői is becsatlakoztak 4

A libanoni briteknek azt javasolták, hogy regisztrálják magukat a kormány honlapján, és szerdán egy brit repülőgép indul Bejrútból. Azonban néhányan a BBC-nek elmondták, hogy nem kaptak megerősítést vagy részleteket a kormány által bérelt járatról, annak ellenére, hogy már fizettek a helyért.

Egy 25 éves brit állampolgár, aki szerdán reggel éppen egy Bejrút-Kairó közötti kereskedelmi járatra készült felszállni, „rettenetesnek” nevezte a libanoni fővárosban uralkodó helyzetet. “Nem tudsz aludni, mert hallod az izraeli drónokat a fejed felett, felébredsz éjszaka, mert támadásokat hallasz,” mesélte a BBC Radio 4 Today programjában.

Áprilisban a brit vadászgépek több drónt lőttek le, amelyeket Irán indított Izrael felé. A drónokat az RAF fogta el szíriai és iraki légtérben, ahol az Iszlám Állam elleni Shader hadművelet részeként tevékenykedtek. Az áprilisi dróntámadás elleni bevetésről a korábbi konzervatív kormány döntött, és Keir Starmer is támogatta azt.

Keir Starmer a Downing Street-i beszédében elítélte Irán támadását Izrael ellen, mondván, hogy „mélységesen aggódik és a régió a szakadék szélén áll.” Hozzátette: „Izrael mellett állunk, és elismerjük annak jogát az önvédelemre az agresszióval szemben.”

Starmer éppen Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel beszélt telefonon, amikor az iráni támadások megkezdődtek. A két politikus mintegy 15 percig beszélt, amikor Netanjahunak fel kellett függesztenie a hívást, mert értesítették a rakétatámadásokról.

A legfrissebb adatok szerint 4 000 és 6 000 közötti brit állampolgár tartózkodik Libanonban. A rakétatámadás órákkal azután történt, hogy Izrael szárazföldi inváziót indított Dél-Libanonban, amit ők „korlátozott, lokalizált és célzott” támadásokként jellemeztek a Hezbollah ellen.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után