Új törvény 2024-től, amely a bevándorlókat hátrányosabb helyzetbe hozza a brit munkavállalókkal szemben 1

A 2024 áprilisában életbe lépett változások célja, hogy csökkentsék a bevándorlást és megakadályozzák a brit munkavállalók alulfizetését az olcsó külföldi munkaerőre vadászó munkáltatók által. Az Egyesült Királyságban működő vállalkozásoknak mostantól jelentősen magasabb bért kell fizetniük azoknak a külföldi munkavállalóknak, akik szakképzett munkavállalói vízummal szeretnének munkát vállalni az országban, mivel a kormány szigorította az olcsó külföldi munkaerő alkalmazásának szabályait, és továbbra is elkötelezetten dolgozik a nettó bevándorlás csökkentésén.

Új törvény 2024-től, amely a bevándorlókat hátrányosabb helyzetbe hozza a brit munkavállalókkal szemben 3

A decemberben a konzervatív kormány által bejelentett átfogó és méltányos intézkedéscsomag azt jelenti, hogy a tavaly az Egyesült Királyságba érkezettek közül durván 300 000 ember idén már nem léphetne be az országba.

A szakképzett munkavállalói vízummal érkezőkre vonatkozó általános bérküszöb 48%-kal emelkedett, 26 200 fontról 38 700 fontra. Ez az emelés segít biztosítani, hogy az Egyesült Királyság bevándorlási rendszere a magasan képzett munkavállalók toborzására összpontosítson, így segítve a brit gazdaság növekedését, miközben csökkenti a nettó bevándorlást.

A kormány egyértelműen kijelentette, hogy egyetlen ágazat sem támaszkodhat tartósan kizárólag a bevándorlásra, ezért változott a hiányszakmák listája is, így a munkáltatók már nem fizethetnek annyival kevesebbet a migránsoknak, mint a brit munkavállalóknak a hiányszakmákban.

Létrehozták az új bevándorlási bérlistát (Immigration Salary List, ISL), a független Migrációs Tanácsadó Bizottság (MAC) szakértői tanácsai alapján. Csak olyan munkakörök kerülnek fel a listára, amelyekhez szakképzettség kell és hiányszakmák. A listára kerülés nem szolgálhatja a bérek csökkentését és a brit munkavállalók toborzásának aláásását. A munkáltatókat arra ösztönzik, hogy először a hazai munkavállalók képzésébe, fejlesztésébe és alkalmazásába fektessenek.

Ez a lépés része annak, hogy a kormány határozott intézkedéseket tesz a brit emberek munkába állítása érdekében, a generáció egyik legnagyobb foglalkoztatási beavatkozásán keresztül, a 2,5 milliárd fontos “Vissza a munkába” terv keretében. Ez segít megszüntetni a munkavégzés akadályait több mint egy millió ember számára, akik hosszú távon munkanélküliek, tartósan betegek vagy fogyatékkal élnek.

A kormány gyorsított és átfogó reformprogramot vezetett be az Egyesült Királyságba érkező bevándorlók fenntarthatatlan számának kezelésére.

Januárban a kormány megszüntette a posztgraduális képzéseket végzők szinte teljes körének lehetőségét arra vonatkozólag, hogy családtagjaikat az Egyesült Királyságba hozzák. Nemrégiben pedig életbe léptek azok a reformok, amelyek korlátozzák a gondozói munkákat végzők családtagjainak behozatalát az országba. Becslések szerint a 2023 szeptemberében zárult évben 120 000 családtag jött át és telepedett le az országban 100 000 gondozói munkát vállaló személlyel, akik külföldről érkeztek. Mostantól erre sincs lehetőség.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után