Az egészségügyi miniszter, Matt Hancock arra próbálta kérni a szigetország lakóit, hogy ne veszélyeztessék a koronavírus-járvány ellen folytatott harcban elért eddigi eredményeket, de ebben a szép napsütéses időben már egyszerűen képtelenség volt otthon maradni.
Anglia déli felén, számtalan partszakaszon és sok parkban is tömegek gyűltek össze végre élvezni kicsit a napsütést és a jó időt, főleg, hogy hétfőtől már nincs érvényben az otthon maradásra vonatkozó felszólítás. A brit fővárosban a keddi nap folyamán több, mint 24C-ot mértek, amire március hónapban egészen 1968 óta nem volt példa, és az ország déli felén hasonlóan jó időt jósoltak a szerdai napra is.

„Élvezzük a napsütést, de ha egy mód van rá, biztonságosan tegyük azt. Már olyan jól állunk, ne most rontsuk el! ”- kérte Mr. Hancock a lakosságot, utalva arra, hogy bár a korlátozások enyhültek hétfőtől, azért még nem ártana betartani őket.

A hét elejétől érvényben levő új szabályoknak köszönhetően az emberek mostmár lemehetnek a tengerpartra, vagy elutazhatnak az országon belül nagyobb távolságokra, ha kicsit ki a karnak mozdulni a sok négy fal közt töltött óra után.
A hétfőtől érvényben levő új szabályokról itt olvashatsz részletesebben.
A miniszterelnök szintén arra kérte az embereket, hogy legyenek óvatosak, és csak ésszel, a szabályokat továbbra is betartva mozogjanak. Ugyanakkor azt is hozzátette, hogy reméli, hogy az emberek kihasználják a szép idő kínálta lehetőségeket egy kis sportolásra vagy egyéb testmozgásra.
„Tudom, hogy a kormány mennyit kért az emberektől az elmúlt év során, de azt is tudom, hogy az emberek milyen nagyszerűen – hihetetlen türelemmel és kitartással – reagáltak. Véleményem szerint az emberek abszolút tisztában vannak vele, hogy továbbra is így kell tenni, és megértik az óvatosság szükségességét.” – mondta egyik legutóbbi nyilatkozatában Mr. Johnson.