A Met Office figyelmeztetést adott ki egy durván 1500 km széles vihar miatt, amely az Egyesült Királyságot várhatóan pár nap múlva fogja elérni. A becslések szerint augusztus 12-én akár 35 mm csapadék is eshet számos régióban, és az időjárási térképek is azt mutatják, hogy egy elég zord időjárási sáv söpör végig az országon.
Egy lassan mozgó esősáv várhatóan augusztus 5-én, hétfőn is el fogja érni Skócia nyugati, középső és délnyugati részét. „Az érintett területen belül széles körben 20-40 mm eső is eshet, de Lochaber, Argyll, a Trossachs és Dumfries és Galloway magasabban fekvő területein 50-75 mm is hullhat” – állítja a Met Office.
„Erős és viharos déli szelek fogják kísérni az esőt, és egy komolyabb vihar kialakulása sem kizárt.” Az utakra hulló csapadékmennyiség és az áradások hatással lesznek a közlekedésre, és a Met Office figyelmeztet arra is, hogy „valószínűleg a vonatközlekedést is érintik majd az esőzések, így az utazási idők hosszabbak lesznek.”
Az előrejelzések szerint Nagy-Britanniában hatalmas esőzések várhatók tehát néhány nap múlva az ország nagy részén. A Metdesk térképe szerint a leghevesebb esőzések Skóciában, Észak-Írországban és Anglia északi felén lesznek. A vihar augusztus 11-én éri el a szigetország partjait, pont egy melegebb, szárazabb periódus után. A térkép szerint az ország délkeleti és déli felét elkerüli majd a vihar.
Az esősávok várhatóan elérik a Midlands és Észak-Anglia jelentős részét. A Met Office előrejelzése az augusztus 19-től szeptember 2-ig terjedő időszakra pedig így szól: „A legvalószínűbb forgatókönyv, hogy a július első hetében uralkodó általános időjárási minta folytatódik ebben az időszakban is.”
„Ez azt jelenti, hogy széles körben változékony idő várható, az északi területeken inkább több csapadékra lehet számítani, míg a déli területeken több száraz időszak várható. Vannak előzetes jelek arra vonatkozóan, hogy az időjárás változékonysága lelassul, de még nem világos, hogy ez szárazabb vagy inkább csapadékosabb körülményekhez vezet majd.”
„A déli és keleti területeken élők valószínűbb, hogy az átlagosnál magasabb hőmérsékletet tapasztalnak majd, és arrafelé nagyobb lesz az esélye, a rövidebb ideig tartó hőhullámoknak.” Forrás