A brit miniszterelnök nagy bejelentése a mesterséges intelligencia bevezetését illetően: komoly változások jönnek az MI segítségével 1

Keir Starmer egy ambiciózus, 50 pontos mesterséges intelligencia (AI) tervet mutatott be, amelynek célja, hogy az Egyesült Királyság a technológiai forradalom élére álljon. A terv magában foglalja a mesterséges intelligenciával foglalkozó szakértők képzését az egyetemeken, az AI-szakértők bevándorlását megkönnyítő szabályok bevezetését, a bányászati szabályok lazítását, valamint hatalmas adatközpontok építését az országban.

A brit miniszterelnök nagy bejelentése a mesterséges intelligencia bevezetését illetően: komoly változások jönnek az MI segítségével 3

AI szakértők toborzása és képzése

A terv szerint több ezer mesterséges intelligencia szakértőt toboroznak a kormány és a magánszektor számára, hogy az Egyesült Királyság kiemelkedjen az AI fejlesztésben. Az egyetemeken AI-specifikus képzések indulnak, amelyek célja, hogy évente több ezer friss diplomás álljon készen a technológiai kihívásokra.

Keir Starmer figyelmeztetett, hogy ha Nagy-Britannia nem sajátítja el az AI technológia használatát, akkor más országok irányítása alá kerülhet, ami súlyos gazdasági és társadalmi következményekkel járhat.

Adatközpontok és közszolgáltatások modernizálása

A terv részeként hatalmas adatközpontokat építenek az ország különböző részein, hogy növeljék az AI kapacitást. Az AI segítségével javítani kívánják a közszolgáltatásokat, például az oktatásban 20%-kal csökkenthetik a tanárok adminisztratív terheit.

A mesterséges intelligencia jelentősége a gazdasági növekedésben

Starmer szerint az AI lesz a gazdasági növekedés kulcsa a következő évtizedben.

„Az AI fejlődése meghatározza az előttünk álló évtizedet. Ez rendkívüli lehetőségeket kínál, de ezek csak azok számára lesznek elérhetők, akik képesek az AI-t hatékonyan kihasználni” – hangsúlyozta.

„El kell döntenünk, hogy aktívan részt veszünk ebben a forradalomban, vagy hagyjuk, hogy mások döntsenek helyettünk.”

Négy pillérre épülő stratégia

A mesterséges intelligencia stratégiát négy fő pillérre alapozzák:

  1. Az Egyesült Királyság saját AI kapacitásának kiépítése.
  2. Az AI vállalkozói környezet ösztönzése.
  3. Nemzetközi vezető szerep vállalása az AI biztonság terén.
  4. A legnagyobb AI cégek, például a Google DeepMind, OpenAI és Microsoft támogatása.

A kormány az elkövetkező hat hónapban AI befektetési tervet tesz közzé, amely a számítási kapacitás növelését célozza, 2030-ig 20-szoros növekedést tervezve.

Több nőt az AI iparba

A stratégia hangsúlyt fektet arra, hogy növelje a nők arányát az AI szektorban. Jelenleg az AI és adatkutatás területén dolgozók mindössze 22%-a nő. A kormány tervei szerint több nő bevonása jelentős munkaerő-bővülést eredményezhet.

Adatbányászati szabályok reformja

A terv része az adatbányászatra vonatkozó szabályok lazítása is, hogy Nagy-Britannia versenyképesebb legyen az Európai Unióval szemben. Ez különösen fontos az AI fejlesztések felgyorsítása érdekében, mivel az adatokhoz való hozzáférés kulcsfontosságú az innovációban.

Az új ipari forradalom küszöbén

Az AI stratégia az AI-t a legújabb ipari forradalom középpontjába helyezi, és célja, hogy az Egyesült Királyság vezető szerepet töltsön be a technológiai világban.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után