A brit egészségügyi miniszter mindenkit megnyugtatott az ütemterv eltolásával kapcsolatos aggályokat illetően 1

Kétségek merültek fel a brit kormány azon tervével kapcsolatban, hogy május 17-e után engedélyezzék a lakosságnak a nemzetközi utazásokat, nyaralásokat, mivel a koronavírus-esetek száma Európában több országban is újra emelkedik.

A brit egészségügyi miniszter mindenkit megnyugtatott az ütemterv eltolásával kapcsolatos aggályokat illetően 3

A brit kormány egyik tudományos tanácsadója, Dr. Mike Tildesley szerint „rendkívül valószínűtlen”, hogy a külföldi nyaralások ezen a nyáron kezdetüket vehetik, eközben a munkáspárt pedig a „harmadik hullám veszélyére reagálva” egy „átfogó szállodai karanténrendszer” azonnali bevezetését szorgalmazta. Természetesen emberek milliói (az angliai magyarokat is beleértve) aggódnak azon, hogy nehogy ez a nyár is „menjen a levesbe”, így érthető, hogy egy felröppenő ilyen hír hallatán rengetegen akadnak ki…

Szerencsére azonban Matt Hancock, a brit egészségügyi miniszter elmondása szerint a kormánynak a lezárás feloldására vonatkozó ütemterve az aggodalmak ellenére nem módosul, vagyis egyelőre minden marad a régiben. Habár a The Times értesülése szerint az Egyesült Királyságnak nagyon oda kell figyelnie az Európában zajló eseményekre, „mert a múltkor ez néhány héttel később itt is az esetszám emelkedéséhez vezetett. ”

„Egyelőre nincs semmi jele annak, hogy ne tudnánk az ütemtervben meghatározottak szerint tovább haladni. Megvizsgáljuk majd a fertőzöttségi adatokat itt is és külföldön is, valamint az új variánsok hatását, hogy el tudjuk dönteni, hogy biztonságos-e az ütemterv következő fázisába lépni. ” – mondta a Sky Newsnak az egészségügyi miniszter.

Boris Johnson Április 12-ére ígérte, hogy bővebb tájékoztatást adnak a lakosságnak a nemzetközi utazások újraindításával kapcsolatos tervekről. Arra a kérdésre, hogy mennyire fenyeget egy esetleges harmadik hullám Európában, és mit jelenthet ez az Egyesült Királyságra nézve, Mr. Hancock azt válaszolta, hogy a brit kormány folyamatosan figyelemmel kíséri a kontinensen a helyzet alakulását, és mindent megtesz az ország védelmének érdekében.

Az esetek számának hirtelen megugrása oda vezetett, hogy többek közt Lengyelországban és Franciaország nagy részén újból korlátozásokat kellett bevezetni, miközben Belgium és Németország pedig azt fontolgatja, hogy mik legyenek a következő lépések.      Forrás