Tömegesen hagyják ott végleg a munkahelyeiket az emberek Nagy-Britanniában - dolgozók százezrei tűntek el teljesen a munkaerőpiacról 1

Az Egyesült Királyság a legnagyobb munkaerő-piaci zsugorodást szenvedte el az elmúlt években az 1980-as évek óta, ami az adóbevétel kieséseket tekintve évente legalább 16 milliárd fontot jelent, egy tanulmány szerint.

Tömegesen hagyják ott végleg a munkahelyeiket az emberek Nagy-Britanniában - dolgozók százezrei tűntek el teljesen a munkaerőpiacról 3

Az Institute for Employment Studies szerint több százezer ember hagyta el a munkaerőpiacot a pandémia óta, és soha nem tértek vissza, aláásva ezzel a gazdaság erejét, és komoly pénzügyi veszteséget okozva a kormánynak.

A „munkaerőpiaci válság” a 16 év felettiek foglalkoztatási vagy munkakeresési arányának 1,5 százalékpontos csökkenésében nyilvánul meg a pandémia előtti időszakhoz képest – ez mintegy 800 ezerrel kevesebb embert jelent a munkaerőpiacon, ami kétszerese a 2008-as pénzügyi válság utáni visszaesésnek.

Ha az Egyesült Királyság megőrizte volna a lakosságra vetített foglalkoztatási arányát a pandémia előtti szinten, a gazdaság 25 milliárd fonttal nagyobb lenne, és az adóbevételek tekintetében is 16 milliárd font többlet mutatkozna.

A két éves, a foglalkoztatási támogatás jövőjéről szóló jelentés, amelyet az abrdn Financial Fairness Trust finanszírozott, kimutatta, hogy több különböző munkavállalói csoport bővítette azon emberek sorát, akik már nem keresnek munkát. Sokan, akik a Covid járvány előtt munkanélküliek voltak, továbbra is munkanélküliek maradtak, miközben korábban újraképezték magukat és újra elhelyezkedtek. Eközben egyre több fiatal van, aki még soha nem dolgozott, és akik gyakran azért maradnak ki a munkaerőpiacról az iskola vagy főiskola elvégzése után, mert egészségügyi problémáik vannak.

Tony Wilson, az intézet igazgatója elmondta, hogy az Egyesült Királyság kivétel a fejlett világban, ahol a munkavállalók mostanra visszatértek a munkaerőpiacra a pandémia óta, gyakran nagyobb számban, mint a válság előtt.

„Ez a helyzet hasonló ahhoz, amiben Nagy-Britannia az 1980-as években találta magát, amikor az ipartalanítás sok embert a társadalom peremére sodort” – mondta.

A pandémia utáni növekedés nagy részben az előző kormány és annak foglalkoztatási reformjainak hibájára vezethető vissza, amelyek szigorú feltételeket vezettek be a munkaképes korúak számára, megakadályozva őket a támogatások és munkanélküli-segélyek igénybevételében. – mondta Wilson.

„Az új szabályokat anélkül vezették be, hogy átgondolták volna a következményeket” – tette hozzá.

A kormány tervezi az álláskeresési támogatás és a helyi munkaügyi központok átalakítását a jelentés ajánlásai alapján. A foglalkoztatási miniszter, Alison McGovern, aki szerdán szólal fel a jelentés bemutatásán.

A jelentés megállapította, hogy:

  • Az Egyesült Királyság az egyetlen a fejlett országok közül, ahol a foglalkoztatás a pandémia után csökkent: a nyolcadik legmagasabb foglalkoztatási rátával rendelkező ország 15. helyre csúszott vissza.
  • A csökkenés az utóbbi években a munkaerőpiacra való belépések csökkenésének tulajdonítható, nem pedig a kilépések növekedésének, az „gazdasági inaktivitás” 90%-os növekedése azoknak az embereknek köszönhető, akik legalább négy éve nem dolgoznak, vagy soha nem is dolgoztak.
  • A válság megoldása magában foglalhatná a foglalkoztatási támogatás reformját azok számára, akiknek szükségük van rá; a ‘megfelelési kultúra’ megszüntetését a munkaügyi központokban; és új Munkaerőpiaci Partnerségek létrehozását a helyi prioritások megvalósítása és a végrehajtással való összehangolása érdekében.

„Ez a válság éles ellentétben áll a fejlett világ többi részével, ahol a foglalkoztatás erőteljesen növekszik és gyakran új rekordokat állít fel – az OECD [Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet] fejlett nemzetei körében átlagosan 1,3 százalékpontos növekedéssel” – állítja a jelentés.

A munka- és nyugdíjügyi minisztérium szóvivője ezt mondta: „A rohamosan növekvő inaktivitás és a millióktól megtagadott támogatások és lehetőségek visszatartják az országot és fojtogatják a gazdaságot. A növekedés az elsődleges célunk, és meg fogjuk hozni azokat a változásokat, amelyekért az ország kiált azzal, hogy átalakítjuk a munkaügyi központokat és hatalmat adunk a helyi önkormányzatoknak az inaktivitás kezelésére, így több ember találhat majd teljes és kielégítő munkát.”  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után