Az emberek országok közti vándorlásának egy jelentős részét teszik ki azok a menekültek, akik a háborús övezetekből, vagy diktatúrákból menekülnek el, féltvén életüket, egy jobb, biztonságosabb jövő reményében.
Manapság az európai kormányok egyre nehezebben bírnak gátat szabni a főként Afrikából és és Ázsiából áramló népességnek. Afrikából sokan például életük kockáztatásával próbálnak átkelni a Földközi-tengeren, arra alkalmatlan és többszörösen túlterhelt kis bárkákon. Csak 2014-ben több, mint 3,000 ember halt meg sikertelen átkelési kísérletek során.
Íme, néhány grafikon, amin a menekültekkel kapcsolatos statisztikák láthatók. Nagy-Britannia mellett, mint kiderült, Magyarország is azon országok közé tartozik a világon, ahova sok menekült érkezik.
Mely országokba megy a legtöbb menekült a világ minden tájáról (2013):
2013-ban Szíria volt az az ország, ahonnan az EU területére a legtöbb menekült érkezett. A 2012-es „győztes” Afganisztán volt, amit Ororszország követett.
Menedékjogot azok kapnak egy országban, akik a saját országukból menekülnek, és bizonyítani tudják, vagy meg tudják győzni az ottani hatóságokat, hogy a hazájukba való visszaküldés veszélyes lehet, vagy akár az életükbe is kerülhet.
Mely országokból érkeznek az EU-s menedékjogot kérők:
A menekültek csaknem negyede Németországot veszi célba, ha az EU-ról van szó, de Franciaország, Nagy-Britannia, sőt Magyarország is előkelő helyen van a menekültek célállomásainak listáján.
Hova mennek a menekültek az EU-n belül:
A menedékjogot kérők arányának megoszlása a világon, célterület szerint (2013):
A magyarországi helyzet
Magyarországon 98 070 ember adott be menedékkérelmet július végéig az EU statisztikai hivatalának adatai szerint. Ebből 28 ezren Afganisztánból, 24 ezren Koszovóból és 23 ezren Szíriából jöttek. Az iraki menedékkérők száma 4688, az eritreaiaké mindössze 345 volt.
Magyarországra eddig több, mint 150 ezer menekült érkezett, azonban a többségük nem akar itt maradni. A többség Németországba vagy Svédországba igyekszik. A kormány egyébként idén durván 60 ezer olyan ember foglalkoztatását tette lehetővé, aki úgynevezett harmadik országból származik, de ez nem azt jelenti, hogy ennyi embernek van is munka.
Az Európai Bizottság legújabb javaslata értelmében az uniós tagállamok átvállalnának Magyarországtól, Olaszországtól és Görögországtól 120 000 menekültet, amiről szeptember 14-én lesz a következő megbeszélés.
Itt csatlakozhatsz, Facebook csoportunkhoz, ami már 9,700 fős.
Így tudsz a mobilodon HuNglia ikont elhelyezni, amivel egyből eléred oldalunkat.
Itt tekintheted meg a HuNglia kupon akcióit.
Ha tetszett a cikk, itt Like-old oldalunkat:
[efb_likebox fanpage_url=”https://www.facebook.com/hunglia.magyarok” fb_appid=”” box_width=”500″ box_height=”200″ colorscheme=”light” show_faces=”1″ show_header=”0″ show_stream=”0″ show_border=”1″][email-subscribers namefield=”NO” desc=”Hírlevelünkhöz email címed megadásával csatlakozhatsz” group=”Public”]Forrás: http://m.bbc.co.uk/news/world-europe-24636868