Itt van, mi a protokoll Londonban, ha atomtámadás érné a várost, és mekkora pusztítást végezne egy atombomba, ha becsapódna 1

Az Egyesült Királyság lakosságának mindössze tíz perce lenne fedezékbe húzódni egy nukleáris támadás esetén, ami súlyos következményekkel járhatna. Egy interkontinentális ballisztikus rakéta mindössze 20 perc alatt érné el Nagy-Britanniát Oroszországból, és a robbanás ereje akár 1 000 000 tonna TNT erejével is egyenértékű lehetne.

Itt van, mi a protokoll Londonban, ha atomtámadás érné a várost, és mekkora pusztítást végezne egy atombomba, ha becsapódna 3

Mekkora pusztítást okozna egy ilyen támadás?

Egy a fent említett méretű atombomba becsapódása London belvárosában becslések szerint több mint egymillió ember halálát okozná, további 2,5 millióan pedig megsérülnének. A robbanás következtében Camden, Brixton és Canary Wharf épületei összedőlnének, míg Richmondtól Wembley-ig harmadfokú égési sérüléseket szenvednének az emberek. A nukleáris robbanás által keltett lökéshullám még 12 kilométer távolságból is betörné az ablakokat, ami további sérüléseket okozna. (Fontos kiemelni hogy ezek becslések a nukemap adatai alapján)

Egy 1 megatonnás atombomba pusztító hatásai Londonban

  • Tűzgömb sugara: 1,4 km (6,17 km²)
    A tűzgömb mindent elpusztít ezen a területen. Ha a robbanás a földfelszínen történik, jelentős mennyiségű radioaktív csapadék keletkezik, és minden a tűzgömbön belül elpárolog.
  • Súlyos robbanási károk sugara: 2,18 km (14,9 km²)
    Masszív betonépületek is összeomlanak, és a halálozási arány közel 100%.
  • Sugárzás sugara (500 rem): 2,5 km (19,7 km²)
    Ez a sugárzás dózis valószínűleg halálos; a túlélők 15%-ánál később rák alakulhat ki.
  • Mérsékelt robbanási károk sugara: 4,58 km (65,8 km²)
    A legtöbb lakóépület összeomlik, sérülések általánosak, és sok áldozat van. Az épületekben keletkező tüzek nagy eséllyel gyorsan terjednek.
  • Hőhullám sugara (3. fokú égési sérülések): 10,7 km (359 km²)
    A harmadfokú égési sérülések a bőr minden rétegét érintik, gyakran idegek pusztulása miatt fájdalommentesek. Ezek súlyos hegesedést vagy rokkantságot okozhatnak, néha amputációval járnak.
  • Könnyű robbanási károk sugara: 11,8 km (435 km²)
    Ezen a területen belül az ablakok betörnek, ami sok sérülést okozhat, különösen azoknak, akik a robbanás villanását követően az ablakhoz sietnek.

Hogyan reagáljunk egy nukleáris támadás esetén?

A támadás híre perceken belül megjelenne a televízió- és rádióadásokban, figyelmeztetve az embereket, hogy keressenek menedéket. Öt perccel a becsapódás előtt a brit Belügyminisztérium figyelmeztető üzenetet küldene a mobiltelefonokra az alábbi szöveggel: „BALLISZTIKUS RAKÉTAVESZÉLY. AZONNAL KERESSEN MENEDÉKET.”

Hol keressünk menedéket?

  • Legjobb hely: Egy nagy, többszintes betonépület alagsorában.
  • Alternatíva: Az épület központi lépcsőháza, távol a külső falaktól.
  • Elkerülendő helyek: Faházak, hosszú folyosók, magas bútorok és gyenge szerkezetű épületek.

Fontos: Védjük testünket a „hőhullámtól”. Feküdjünk le arccal lefelé, kezeinket a testünk alá húzva.

Mit tegyünk a robbanás után?

A robbanás után 10–12 perccel kezdődik a halálos „radioaktív eső”. A nukleáris csapadék egy nukleáris robbanás után a légkörbe juttatott maradék radioaktív anyag, amelyet azért hívnak így, mert a robbanás és a lökéshullám elmúltával „hullik alá” az égből.

A következőket kell tennünk:

  • Maradjunk bent a házban, és hallgassuk a híreket.
  • Zárjuk le az ajtókat, szellőzőnyílásokat, és ragasztószalaggal tömítsük el a réseket.
  • Legalább két hétig ne hagyjuk el a menedéket, amíg a sugárzás intenzitása lecsökken.

Ha menekülnünk kell:

  • Elektromos autók nem fognak működni az elektromágneses impulzus miatt. Használjunk hagyományos autót, ha működik, és utazzunk minél távolabb a sugárzástól.

Hogyan tisztítsuk meg magunkat a sugárzástól?

  • Zuhany: Meleg vízzel és szappannal mossuk le magunkat. Sampon használható, de balzsam tilos, mert az radioaktív részecskéket köt meg.
  • Tisztítás: Nedves ruhával töröljük át fülünket, szemhéjunkat, és fújjuk ki az orrunkat.
  • Szennyezett ruházat: Azonnal zárjuk el és dobjuk el a használt törölközőket és ruhákat.

Ez a forgatókönyv ugyan hipotetikus és jelenleg nincs okunk tartani attól, hogy ilyesmi előfordul, de a megfelelő felkészültség életeket menthet ilyen szélsőséges helyzetekben.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után