Jelentős áttörés a rákos betegek gyógyítása terén Nagy-Britannia közreműködésével 1

Egy lépéssel közelebb kerültünk a rák elleni oltáshoz egy új vizsgálat eredményei alapján. Az mRNA-4359 néven ismert oltást, amelyet a Moderna fejlesztett ki, jelenleg előrehaladott melanómával, tüdőrákkal és más tumoros rákos betegeknél alkalmazzák.

Jelentős áttörés a rákos betegek gyógyítása terén Nagy-Britannia közreműködésével 3

Az oltás célja, hogy a testet felkészítse a rákos sejtek felismerésére és megsemmisítésére. Az első eredmények alapján képes lehet az immunrendszer stimulálására, ezáltal hatékonyabbá téve a betegség kezelését. Az első embereken végzett kísérlet során 19 előrehaladott állapotú tumoros beteg kapott egytől kilenc dózisig terjedő mennyiségben mRNA-4359 oltást.

A kutatók megállapították, hogy a daganatok nem növekedtek, és új daganatok sem jelentek meg az eddig vizsgált 16 beteg közül nyolcnál. Emellett arról is beszámoltak, hogy a kezelés jól tolerálható volt, komoly mellékhatások nélkül.

A kutatók az eredményeket “jelentős előrelépésnek” nevezték egy új kezelés kidolgozása felé az előrehaladott rákos betegek számára.

Az mRNA-4359 technológiája hasonló a Covid-19 vakcinákhoz: megtanítja az immunrendszert arra, hogy felismerje a rákos sejtek és az egészséges sejtek közötti különbségeket, és mobilizálja azt a daganatok elpusztítására. Az eredményeket az Európai Onkológiai Társaság barcelonai konferenciáján mutatják be, Dr. Debashis Sarker vezetésével, aki a King’s College London kísérleti onkológiájának klinikai előadója és a Guy’s & St Thomas’ NHS Foundation Trust orvosi onkológiai tanácsadója.

Dr. Sarker elmondta: “Ez a tanulmány, amely az mRNA rák immunterápiát értékeli, fontos első lépés abban, hogy egy új kezelést fejlesszünk ki az előrehaladott rákos betegek számára. Bebizonyítottuk, hogy a terápia jól tolerálható komoly mellékhatások nélkül, és képes stimulálni a szervezet immunrendszerét oly módon, ami segíthet hatékonyabban kezelni a rákot.”

Az Egyesült Királyságban egy 81 éves férfi volt az első, aki mRNA-4359 oltást kapott a Hammersmith kórházban október végén. A beteg – aki névtelen kívánt maradni – rosszindulatú bőrrákban szenved, amely a korábbi kezelésekre nem reagált.

A vizsgálat jelenleg olyan betegeket toboroz, akik specifikus rákfajtákkal – például melanómával vagy tüdőrákkal – küzdenek, hogy alacsony dózisú mRNA-4359-et kapjanak pembrolizumával, amelyet Keytruda néven is ismerünk.

Dr. Sarker ezt “egy hatalmas nemzetközi erőfeszítésnek” nevezte, amely az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok, Spanyolország és Ausztrália közreműködésével zajlik.

Kyle Holen, a Moderna alelnöke és a terápiás és onkológiai fejlesztések vezetője ezt mondta: “Biztatóak az mRNA-4359 tesztek első fázisának eredményei, amelyek azt mutatják, hogy erős antigénspecifikus T-sejt választ vált ki, miközben megőrzi a kezelhető biztonsági profilt.”

„Ez az új megközelítés kulcsfontosságú lehet abban, hogy a tumor mikrokörnyezetét inkább immunrendszer-barát állapotúvá alakítsa, reményt nyújtva az előrehaladott tumoros betegek számára.”

Az mRNA-4359 vizsgálat egyike azon kutatásoknak, amelyek célja, hogy a rák elleni harcra irányuló oltásokat teszteljék.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után