Múlt héten beszámoltunk róla, hogy muszlim nők vettek részt tömegesen a virrasztáson, amit a Westminster-terrortámadás áldozatainak emlékére szerveztek. Mindenféle hátterű ember jelent meg a megemlékezésen, amit a Woman’s March London hozott össze. Azonban nagyon sokan, amikor meglátták a képeket, azt kérdezték: „oké, de hol vannak a muszlim férfiak?”
Nos, nem kell félni, ők is itt vannak. Együtt vonulva muszlim nőkkel, zsidókkal, keresztényekkel, ateistákkal, rendőrökkel és rendőrnőkkel, gyerekekkel és felnőttekkel, rabbikkal és papokkal, és mindenkivel, aki Londonban csatlakozni akart. Ugyanis egy héttel a támadás után emberek ezrei gyűltek össze azon a helyen, ahol történt a merénylet, hogy kifejezzék gyászukat és tiszteletüket az elhunytak iránt.
Erőteljes képek készültek róla, ahogy a város polgárai összegyűlnek, hogy a halottakra emlékezzenek, és hogy elítéljék a terrortámadást és a motivációit, és hogy megmutassák, ez nem tudta megosztani a közösségüket. A St Thomas kórház dolgozói – itt kezelték a sérültek nagy részét – szintén a hídon virrasztottak, amely az esemény idejére le lett zárva. Iskolás gyerekek sárga rózsákkal vonultak fel, és néhányuknál olyan felirat is látható volt, hogy „az iszlám nemet mond a terrorra”, ahogyan elsétáltak a Temze partján.
Voltak olyanok is, akik azt írták a pólójukra, hogy „muszlim vagyok, nyugodtan kérdezz bármit”. Qari Asim, a leedsi mecset imámja kifejezetten a rendezvény kedvéért utazott Londonba. „Ez a rengeteg ember különböző hittel, meggyőződéssel és háttérrel, mind együtt áll most itt a terror ellen a Westminster hídon.” – mondta.
Akeela Ahmed, aki a múlt heti, női virrasztásban is szervező volt, azt mondta, a „muszlimok nagyon nagy számban jelentek ma meg”, hogy tiszteletüket tegyék. Emellett megosztott egy erőteljes képet is, ahol egy muszlim katona, valamint egy nő talpig lepelbe burkolózva több más ember mellett rója le kegyeletét a virágoknál. Sokan voltak még az Ahmadiyya muszlim közösségtől is a rendezvényen, akiknek az a mottója, hogy „szeretetet mindenkinek, gyűlöletet senkinek”. „Azért vagyunk itt, hogy megmutassuk, ennek az országnak a lakosai mellett állunk, és megemlékezünk a halottakról” – mondta Zafir Malik Ahmadi imám.
Nagyon sok keresztény és zsidó hívő is volt a megemlékezésen. Nims Obunge lelkipásztor a Met egyik rendőrével, és Rose Hudson-Wilkinnel, az Alsóház káplánjával készített fotót. Emellett nem csak Londonban, de az ország többi részén is tartottak ezen a napon megemlékezéseket. Ahol összegyűltek, mindenhol 2:40-kor csendesedett el a tömeg – abban a percben, amikor pontosan hét napja az első bejelentés érkezett a rendőrségre. Ahogyan az emberek némán emlékeztek, az eső is eleredt a Westminster Palota árnyékában. Az erőteljes képek bejárták a világot, mind a vasárnapi, mind a tegnapi megemlékezésről. Forrás Hirdetőknek: info@hungliaonline.com