„A Wizz Air tévesen kifizettetett velem 106 fontot a becsekkolásért és nem hajlandók visszaadni” 1

A Wizz Air légitársaság egyik utasa eléggé kiakadt a cégre, miután több mint 100 font extra költséget varrtak a nyakába amelyet elmondása szerint most nem hajlandók visszaadni neki, és ezért úgy döntött nem tűri csendben és elmeséli a történetét…

„A Wizz Air tévesen kifizettetett velem 106 fontot a becsekkolásért és nem hajlandók visszaadni” 3

„Augusztusban a Wizz Air egyik járatával utaztam a ciprusi Larnakába a családommal. Mivel a járatomat az utazás előtt megváltoztatták a rendszerben, nem tudtam online becsekkolni. A reptéren ezt követően 106 fontot fizettettek ki velem pluszban a reptéri check-inért.”

„Annak ellenére, hogy a személyzetnek bizonyítékot mutattam be arról, hogy nem tudtam becsekkolni amikor amúgy lehetett volna, ők ennek ellenére is felszámítottak az extra díjat, és azt mondták, hogy kérjem vissza a Wizz-től az összeget.”

„Kérelmet nyújtottam be, hogy térítsék vissza az összeget, és a Wizz Air megerősítette, hogy 10 munkanapon belül feldolgozza a kérelmemet és elintézi az ügyet. De közel két hónapja már ennek és még mindig nem kaptam vissza tőlük a pénzt. Figyelmen kívül hagyják minden e-mailemet, és amikor telefonálok, a cselekvésre tett ígéretek soha, de soha nem valósulnak meg. Nagyon csalódott vagyok. Tudomásul vette ugyanis a cég, hogy jogosult vagyok a visszatérítésre, de nem fizetik ki a pénzem.” – írta a magát megnevezni nem kívánó személy.

Az elmúlt hónapokban túl sok ehhez hasonló panaszról érkezett hír a légitársaság kapcsán. Ezek sokszor olyan olvasóktól származnak, akiknek némileg más problémájuk volt, pl. nem tudtak online bejelentkezni Wizz-járatukra, mert technikai probléma merült fel az alkalmazásban vagy a webhelyen. Mindenkinek legalább 45 eurót (39 fontot) kellett fizetnie, amikor megérkeztek a repülőtérre – és nem engedték őket becsekkolni, hacsak nem fizettek, mint a katonatiszt.

Áprilisban a vállalat vezetői csapata megkereste a Guardian-t, és közölte, hogy lépéseket tesznek a helyzet javítása érdekében. Az ehhez hasonló történetek azonban még mindig gyűlnek. Csak ezen a héten még kettő volt.

Az online bejelentkezéssel kapcsolatban a többi fapados légitársaság ügyfeleitől nem érkezik ennyi panasz – mi történik tehát a Wizz Airnél? Szándékosan teszik ezt, és örömmel teszik zsebre a többletjövedelmet, amely minden hónapban több millió fontra is rúghat? Vagy hozzá nem értő módon nem tudják megfelelően működtetni az ingyenes online becsekkolás rendszerét?

Akárhogy is, az utasok minden héten hatalmas összegeket perkálnak ki emiatt. Vajon ők élvezik ezt? Hogy azon kell izgulni, hogy vajon milyen probléma miatt kell plusz pénzeket kifizetni, hogy utazhassanak? Nem valószínű. A levelére válaszul a cég most végre elvileg kifizette a szóban forgó visszatérítést.

Ezt írta a Wizz Air: „Elnézést kérünk az esetleges kellemetlenségekért. Miközben mindig arra törekszünk, hogy zökkenőmentes online check-in szolgáltatást nyújtsunk utasaink számára, ebben az esetben sajnos hiba történt. Idén több mint 90 millió fontot fektettünk be működésünk fejlesztésébe, beleértve a becsekkolási lehetőségeket és az ügyfélszolgálatunkat.”   Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után