Több, mint 1,000 ügyvéd írta alá azt a levelet, amit David Cameron miniszterelnöknek címeztek és azt magyarázzák el benne, hogy a népszavazás pusztán útmutató, de betartása jogilag nem kötelező érvényű.
Íme, maga a levél, amit a miniszterelnöknek írtak:
A miniszterelnök úrnak és a parlamenti képviselőknek
Július 9 2016
Tisztelt Miniszterelnök Úr és parlamenti képviselők,
Válasz: Brexit
Mi Anglia, Wales, Skócia és Észak-Írország ügyvédi kamaráinak tagjai vagyunk. Azért írunk önöknek, hogy egy olyan utat javasoljunk, ami összehangolja és egységesíti a jogi, politikai és intézményes ügyeket és a felmerült problémákat a Brexit után.
A referendum végeredményét mindenkinek el kell fogadnia. A mi véleményünk azonban jogi szempontból az, hogy a népszavazás pusztán tanácsadó jellegű.
A European Referendum Act (EU-s népszavazás törvénye) jogilag nem kötelező érvényű. Mi úgy hisszük, hogy ahhoz, hogy az 50. cikkelyt aktiváljuk, a hatályos törvényeknek megfelelően kell a kormánynak eljárnia. Elsődleges fontosságú, hogy a törvényt gyakorló hatalom pontos és tárgyilagos információval legyen ellátva arról, hogy az 50. cikkely aktiválása milyen hasznokkal, költségekkel és kockázatokkal jár.
Ennek az oka a következő: Bizonyíték van rá, hogy a népszavazás eredményét befolyásolták olyan dolgok, mint bizonyos tények elferdítése, továbbá olyan ígéretek, amik nyilvánvalóan nem teljesíthetők. Mivel a végeredmény a kilépés győzelmét hozta, de csak hajszálnyival, nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a tények elferdítése, és a valótlan állítások döntő fontosságú szerepet játszottak a végeredmény alakulásában.
A parlamenti szavazást nem szabad, hogy ugyanígy befolyásolni tudják. A népszavazáson nem volt megállapítva minimum százalék, amit a győztes oldalnak el kell érnie, hogy érvényes legyen. Az egész nemzetet érintő szavazásoknál bevett szokás, hogy pl. a szavazók 60%-a meg kell, hogy szavazza a végeredményt.
Ez feltehetőleg azért nem így volt ebben az esetben, mert a szavazás végeredménye csak útmutató jellegű. A kilépés az itt élő emberek egy teljes generációját is érinteni fogja, akik még csak nem is szavazhattak a korukból fakadóan. Ezen kívül Skócia, Észak-Írország és Gibraltár helyzete külön is megfontolandó, mivel az ő lakosságuk egyhangúan a maradás mellett szavazott.
A népszavazás nem vette figyelembe, hogy milyen lesz a szigetország tárgyalási pozíciója az 50. cikkely aktiválása után, hogy lehet, hogy a tárgyalásokra megadott két év után sem sikerül dűlöre jutni, ahogy azt sem, hogy a tárgyalások csak az EU-ból való kilépés körülményeit fogják tartalmazni, a szigetország és az EU gazdasági kapcsolatának jövőjét nem (az majd csak külön jön utána).
Mindezen tényeket fel kell tárni, és jelentőségükkel pontosan tisztába kell jönni, mielőtt a parlament szavazna a kilépés ügyében. A parlamenti szavazást akkor kell megejteni, ha már mindenki pontosan átlátja a Brexit gazdasági következményeit, ugyanis a szigetország vállalatai és a befektetők már a népszavazás után megkezdték az események lereagálását.
Ezen okok együtteséből fakadóan javasoljuk, hogy a kormány hozzon létre egy királyi bizottságot, vagy egy ezzel egyenértékű, független szervet, ami az összes bizonyítékot, hasznot, költséget, kockázatot fel tudja mérni, amit az 50. cikkely aktiválása előidézhet.
A parlamenti szavazás ne jöhessen létre, amíg ez a független szerv fel nem mérte a lehetséges kimeneteleket, és egy átfogó jelentést nem készített.
Tisztelettel,
PHILIP KOLVIN QC
És 1053 további személy. Forrás: http://www.independent.co.uk/
[fblike]
- Így láthatod az angliai magyarokank szóló akciókat
- Így értesülhetsz friss híreinkről azonnal
- Itt csatlakozhatsz a HuNglia Facebook csoporthoz (18,000fő)