A brit miniszterelnök tegnapi beszéde - tervek, változások és hogy mire számíthatunk 1
Sir Keir Starmer a Munkáspárt konferenciáján tartott első beszédében, mint miniszterelnök, vázolta fel a “nemzeti megújulás” programját. Az 54 perces beszéd alatt, amelyet egy rövid közjáték szakított meg egy aktivista miatt, a miniszterelnök megünnepelte pártja választási győzelmét, és bemutatta kormányzati terveit. Íme néhány kulcsfontosságú elem a beszédéből.

A brit miniszterelnök tegnapi beszéde - tervek, változások és hogy mire számíthatunk 3

Sir Keir hangsúlyozta, hogy kompromisszumokra van szükség, és azt mondta, hogy “nincsenek könnyű válaszok” a problémákra. Ugyanakkor próbálta úgy leírni az előttünk álló utat, mint egy „közös küzdelmet”. „Ez rövid távon nehéz lesz, de hosszú távon ez a helyes döntés az országunk számára” – mondta.

Kijelentette, hogy „van fény az alagút végén”, de hozzátette, hogy attól még át kell haladni az alagúton. Felhívta a figyelmet arra, hogy a politikusoknak őszintének kell lenniük az ország lakosságával: „Ha igazságot akarunk szolgáltatni, néhány közösségnek új börtönök közelében kell élnie… ha olcsóbb áramot akarunk, új villanyoszlopokra van szükségünk, különben az adófizetők terhe túl nagy lesz.”

Figyelemreméltó, hogy Sir Keir visszautalt George Osborne volt pénzügyminiszter megszorításainak korszakára, és azt mondta: „Ahogy a mondás tartja: ‘együtt vagyunk ebben a helyzetben’.”

Csak most kezdjük el…

A legnagyobb tapsvihar akkor tört ki, amikor Sir Keir felsorolta, mit ért el a Munkáspárt hatalomra kerülése óta. A miniszterelnök azt mondta, hogy a változás már elkezdődött, és felsorolta a kormány eddigi eredményeit: „Tervezés – a reformok már folyamatban. Orvosok – visszatértek a műtőbe… a szárazföldi tilalmat – feloldottuk.” „A Vasúti Szolgáltatási Törvény – visszahozzuk a vasutakat állami tulajdonba.” Kihangsúlyozta, hogy az általa bevezetett változások “országos szintű megújulást” fognak eredményezni.

Starmer nagyon igyekezett hangsúlyozni, hogy a Munkáspárt már milyen sok mindent megtett hivatalba lépése óta, ellentétben azzal a narratívával, hogy a kormány eddig túlságosan az általa leváltott konzervatív kormány szidalmazására összpontosított.

A Munkáspárt vezetője a kormány eddig elért eredményei közé sorolta a reformtervezést, a közszféra sztrájkjainak megszüntetését, az új nap- és tengeri szélenergia-projektek elindítását, az iskolai ellenőrzések rendbetételét, az új Határbiztonsági Parancsnokság és a Nemzeti Vagyonalap létrehozását.

„Ez egy hosszú távú projekt; Soha nem állítottam mást. De egyet mondhatok, a munka már elkezdődött.” – jelentette ki határozottan a miniszterelnök.

A Winter Fuel Payment csökkentésének kérdése

Sir Keir foglalkozott miniszterelnöksége egyik leginkább vitatott kérdésével, kijelentve, hogy megérti, miért aggódnak az emberek a nyugdíjasoknak járó téli támogatás csökkentése miatt. Azonban hozzátette, hogy a Munkáspártnak ki kell töltenie a Konzervatívok által a közpénzügyekben hátrahagyott „fekete lyukat” a gazdaság stabilizálása érdekében.

„Ha ez az út népszerű vagy könnyű lenne, már rég végigmentünk volna rajta” – mondta Sir Keir.

Otthonok a hősöknek

Sir Keir bejelentett egy új politikát, amely szerint a hajléktalan veteránok könnyebben juthatnak ingatlanhoz, megígérve, hogy visszaad azoknak, akik „az életüket kockáztatták, hogy megvédjenek minket.” Kiemelte, hogy a veteránok körében tapasztalható hajléktalanság egy „rejtett igazságtalanság”. Az új politika lehetővé teszi, hogy a veteránok, fiatal gondozottak és családon belüli erőszak áldozatai bármelyik brit helyi önkormányzatnál kérhessenek szociális lakást életük végéig.

Sir Keir felfedte, azt is, hogy olyan hosszabb távú tervei is vannak, hogy a sportokon és a művészeteken keresztül lehetőségeket kíván teremteni a jövő generációi számára.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után