A legfrissebb hírek szerint öt embert is kórházba szállítottak, miután egy autó gyalogosokat gázolt el Angliában egy, a rendőrség elmondása szerint „célzott támadás” során.
A sürgősségi szolgálat egységeit Birminghamben, a Livery Streetre riasztották a kora reggeli órákban, ahol összesen öt sérültet találtak, köztük egy férfit, aki több súlyos sérülést is elszenvedett.
A West Midlands-i Mentőszolgálat közleménye szerint a férfit egy súlyos balesetekre szakosodott trauma központba szállították, miközben egy fedélzeti traumaorvos folyamatosan ellátta őt az odavezető úton.
A rendőrség egy férfit már letartóztatott az ügy kapcsán, és továbbra is aktívan keresik az érintett sofőrt és az autót – közölte a West Midlands-i rendőrség. Hozzátették, hogy az áldozatokat vélhetően „szándékosan ütötték el” az autóval. A rendőrök hajnali 3 óra körül érkeztek a helyszínre, miután bejelentést kaptak egy csoportos rendbontásról, és ekkor fedezték fel az öt sérültet.
A rendőrségi szóvivő a következőket mondta: „Egy férfit garázdaság gyanújával letartóztattunk, és ő jelenleg is őrizetben van, miközben még mindig aktívan keressük a sofőrt és az autót, amivel ezt a súlyos bűncselekményt végrehajtották. Az esetet célzott támadásként kezeljük, és ma fokozzuk a rendőri jelenlétet a környéken, hogy megnyugtassuk a környékbeli lakosságot.”
A mentőszolgálat tájékoztatása szerint a többi négy férfi potenciálisan súlyos sérüléseket szenvedett, és őket szintén kórházba szállították a hajnali 3:13-kor történt ütközés után.
A Livery Street közel van a városközponthoz, a Snow Hill állomás szomszédságában. A rendőrök továbbra is a helyszínen tartózkodnak. Bárkit, aki szemtanúja volt az esetnek, vagy rendelkezik fényképekkel vagy videókkal a történtekről, arra kérnek, hogy vegye fel a kapcsolatot a hatóságokkal. Forrás