Rengeteg munkahely szűnhet meg Nagy-Britanniában a brit kormány döntése nyomán, ami nagyon sok angliai magyart is érinteni fog 1

A brit High Streetre nehéz idők várnak: az adóemelések és a növekvő költségek miatt munkahelyek megszűnése, áremelkedések és üzletbezárások várhatók – figyelmeztetnek az Egyesült Királyság legnagyobb kiskereskedői. A Tesco, Amazon, Greggs, Next és számos más nagy lánc levelet írt Rachel Reeves pénzügyminiszternek, amelyben arra kérik a kormányt, hogy gondolja át az új költségvetési intézkedéseket.

Rengeteg munkahely szűnhet meg Nagy-Britanniában a brit kormány döntése nyomán, ami nagyon sok angliai magyart is érinteni fog 3

A vállalatok arra hivatkoznak, hogy az adóváltozások és az új szabályozások együttes hatása évente több milliárd fonttal növeli a szektor kiadásait, amelynek nyereségrátája jelenleg mindössze 3-5%.

Mi várható a kiskereskedelemben?

A BRC (British Retail Consortium) által aláírt levél szerint az új intézkedések évente több mint 7 milliárd fonttal növelik a költségeket, ami sok cégnek nehézségeket fog okozni. Ez magasabb inflációhoz, lassabb bérnövekedéshez, üzletbezárásokhoz és munkahelyek megszűnéséhez vezethet, különösen az alacsonyabb szintű pozíciókban.

Az intézkedések közé tartozik:

  • Az NI hozzájárulás (NIC): Az áprilistól bevezetett változások évi 2,33 milliárd font többletköltséget jelentenek.
  • Minimálbér-emelés: A jövő évi béremelés további 2,73 milliárd font kiadást jelent.
  • Új csomagolási adó (EPR): Az önkormányzatok helyett a csomagolóanyagok újrahasznosításának költségeit a cégek fogják viselni, amely a szektornak évente 2 milliárd fontot jelent.

Hogyan érinti ez a magyarokat az Egyesült Királyságban?

A változások nemcsak a brit vállalatokat, hanem a helyi magyar közösséget is érinthetik. Az ágazatban dolgozó magyar munkavállalók, különösen azok, akik kiskereskedelemben vagy vendéglátásban helyezkedtek el, bizonytalanságra számíthatnak és sokuk munkahelye veszélybe kerül.

Munkalehetőségek csökkenése

Sok magyar dolgozik a nagyobb kiskereskedelmi láncoknál – mint a Tesco, Asda vagy Primark –, ahol a belépő szintű pozíciók különösen veszélyeztetettek. A minimálbér emelkedése rövid távon kedvezőnek tűnhet, de a cégek a költségnövekedést létszámcsökkentéssel és munkaórák visszavágásával ellensúlyozhatják.

Dráguló áruk és szolgáltatások

Az üzletek bezárása és az emelkedő költségek miatt a mindennapi élet költségei tovább nőhetnek. Ez különösen nehéz helyzetbe hozhatja a magyar családokat, akik már most is küzdenek a magas inflációval és a megélhetési válsággal.

Üzleti lehetőségek szűkülése

A magyar vállalkozók, akik például kisboltokat üzemeltetnek, szintén megérezhetik a változásokat. Az új csomagolási adó és a növekvő bérköltségek miatt sok kisebb vállalkozás számára komoly kihívást jelenthet a talpon maradás.

Kormányzati válasz és kritikák

A kormány az intézkedéseket azzal indokolja, hogy a bevételek növekedésére szükség van a közszolgáltatások fenntartása érdekében. A munkavállalói érdekképviseletek ugyanakkor az üzletek kritikáit „patetikusnak” nevezik, mivel szerintük a nagy cégek túl alacsony béreket fizetnek, amelyeket az adófizetőknek kell kiegészíteniük szociális juttatások formájában.

A brit kiskereskedelmi szövetség arra kéri a kormányt, hogy az intézkedéseket fokozatosan vezessék be, és enyhítsenek a vállalkozások terhein, például az üzleti adók mérséklésével.

Magyar közösségi összefogás jelentősége

A helyzetben a magyar közösség tagjai közötti összefogás is kulcsfontosságú lehet. Érdemes tájékozódni az álláslehetőségekről, átképzési programokról, és felkészülni a lehetséges változásokra.   Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után