„Ez fog történni Nagy-Britanniában, miután kormányváltás lesz és a munkáspárt megnyeri a közelgő választásokat” – Keir Starmer beszéde

Sir Keir Starmer, a munkáspárt vezetője megígérte, hogy „a munkáspárt vezetése alatti megújulás évtizede” során új városok egy „következő generációját” építi fel 1,5 millió új lakással együtt.

„Ez fog történni Nagy-Britanniában, miután kormányváltás lesz és a munkáspárt megnyeri a közelgő választásokat” – Keir Starmer beszéde

Sir Keir kijelentette, hogy ha pártja nyeri meg a közelgő választásokat, újra „átfutja” sz ingatlanok építésére vonatkozó terveket. Cselekvés nélkül azt mondta, hogy a lakástulajdon rövidesen a „kevesek luxusa” lesz. Miközben Sir Keir épp folytatni készült a konferencia beszédét, csillámporral borította be őt egy tüntető, aki választási reformokra szólított fel.

A legnagyobb tapsot azonban akkor kapta, amikor kijelentette, hogy a Munkáspártot „ellenzéki” pártból egy várakozó kormánypárttá emelte. A beszéd során a Munkáspárt vezetője reformernek igyekezett beállítani magát, és megígérte, hogy gazdasági növekedést és biztonságot nyújt az ország és lakói számára.

Sir Keir megígérte, hogy felgyorsítja az építkezéseket a kihasználatlan városi és városokhoz közeli területeken, hogy létrehozza az „új városok következő generációját” az angol városok közelében, hasonlóan ahhoz, ahogy az első munkáspárti kormány tette azt a második világháború után. Hozzátette, hogy ahol jó munkahelyek és infrastruktúra vannak a közelben, a munkáspárti kormány „ott építkezésekbe fog kezdeni”. Azonban ez nem jelenti a „zöldövezet feláldozását”.

„A Munkáspárt az a párt, amely megvédi zöldterületeinket” – mondta. „De ahol nyilvánvalóan nevetséges felhasználási módok vannak, használaton kívüli parkolók, sivár pusztaság – nem zöldövezet, szürke övezet, néha városhatáron belül is -, ott lépni fogunk.”

A Munkáspárt arra számít, hogy az új városokban az előzetes befektetések többsége a magánszektorból származik majd. Ígéretet tett arra is, hogy 1,5 millió új lakást épít a következő parlamenti ciklus öt éve alatt, azzal érvelve, hogy a több lakóingatlan központi szerepet játszik a gazdasági növekedés megvalósításában.

Sir Keir mostani liverpooli beszéde lehet az utolsó a jövőre esedékes általános választások előtt, és ez lehet az utolsó alkalma, hogy beszédet mondjon a konferencia közönsége előtt, amelyben megpróbálja úgy bemutatni magát, mint leendő miniszterelnököt.

Merész módon felszólította a pártjuktól „kétségbeesetten” menekülő konzervatív szavazókat, hogy csatlakozzanak a Munkáspárthoz, hozzátéve, hogy egy már „megváltozott Munkáspártot” vezet… Mindeközben szidta a torykat, akiket azzal vádolt, hogy „a populizmus és az összeesküvés zavaros vizeibe ereszkedtek, anélkül, hogy érveket tudnának felsorakoztatni a gazdasági változásra vonatkozó terveik mögött”.

keir starmer beszéd

A beszéd alig több mint egy óráig tartott, egy kis extra izgalommal megfűszerezve, amikor a biztonságiak lerángattak egy tüntetőt a színpadról, aki csillámport szórt a munkáspárt vezetőjére. Sir Keir erre csak így reagált: „Ezért is más már ez a párt. Ha ez az ember azt hiszi, hogy ez zavar engem, nem ismer.”

„Ez fog történni Nagy-Britanniában, miután kormányváltás lesz és a munkáspárt megnyeri a közelgő választásokat” – Keir Starmer beszéde

A beszéd jól bemutatta Sir Keir magabiztosságát pártvezetőként, közben méltatva Tony Blair volt miniszterelnököt, és az NHS megreformálására tett fogadalom is elhangzott, valamint Izrael támogatását illetően is nyilatkozott a munkáspárt vezetője, amelyet a közönség hangos tapssal hálált meg.

Arra azonban figyelmeztetett, hogy ha a Munkáspárt megnyeri a választásokat, akkor a feladata nehezebb és hosszabb lesz, mint Blair vagy a korábbi munkáspárti kormányok idején.

„Itt nincs varázspálca” – mondta Sir Keir. „Egy ország megváltoztatása nem olyan, mint egy mező kipipálása. Ezt nem lehet egy egérkattintással elintézni.”

A szakszervezetek válasza nagyjából pozitív volt, és bár Sharon Graham, a Unite főtitkára üdvözölte a beszédet, kijelentette, hogy „az ördög a részletekben lesz”, és felszólította a Munkáspártot, hogy „tegyen közzé részletesebb tervet az átformált brit gazdaságról”.  Forrás