Drónokkal szállítják a fegyvereket és a drogot a raboknak az angliai börtönökben 1

A brit börtönök felügyeletét ellátó hivatal figyelmeztetett, hogy a két legmagasabb biztonsági besorolású angliai börtönbe, a HMP Manchesterbe és a HMP Long Lartinba érkező drónos fegyverszállítmányok súlyos nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek.

Drónokkal szállítják a fegyvereket és a drogot a raboknak az angliai börtönökben 3

A veszély mértéke fokozódik

Charlie Taylor, a börtönök főfelügyelője szerint a foglyoknak szánt csempészáru – beleértve fegyvereket, drogokat és telefonokat – drónokkal történő szállítása mára rendszeressé vált. Taylor szerint ez a gyakorlat lehetőséget teremt arra, hogy akár lőfegyverek is bejuthassanak a börtönökbe, ami növeli a fegyveres erőszak, szökések és túszejtések kockázatát.

A HMP Manchester és HMP Long Lartin a legveszélyesebb elítélteket – köztük terroristákat, gyilkosokat és szervezett bűnözői csoportok vezetőit – tartja fogva.

„Ez nemzetbiztonsági fenyegetés” – mondta Taylor. „Ezekben az A kategóriás börtönökben, ahol az ország legkockázatosabb elítéltjeit tartják, egyre nő a veszélye annak, hogy komoly bűncselekményeket kövessenek el a falakon belül, vagy esetleg szökést hajtsanak végre.”

Hogyan működik a csempészet?

A bűnbandák drónokat használnak, amelyek akár 1,3 kilogrammnyi árut is képesek szállítani. A felügyelő beszámolója szerint a foglyok GPS-alkalmazások segítségével irányítják a drónokat a celláik pontos helyére.

A becsempészett tárgyak között „zombi kések” is szerepeltek, és Taylor szerint lőfegyverek becsempészésére is van reális esély. „Ha egy fegyver bejut a börtönbe, azzal foglyok túszokat ejthetnek, vagy személyzetet fenyegethetnek meg, hogy megszökjenek” – figyelmeztetett.

Taylor még azt is elmondta, hogy elméletben egy drón akár egy személyt is kimenekíthetne a börtönből. Bár ez valószínűtlen, a börtönszolgálatnak, a rendőrségnek és a biztonsági szolgálatoknak minden lehetőséget számba kell venniük.

Biztonsági hiányosságok

Az ellenőrzések során komoly biztonsági hibákra derült fény mindkét börtönben. A HMP Manchesterben például rendszeresen látták a drónokat éjszaka körözni, de a kamerarendszer és az anti-drón hálók sem voltak megfelelőek.

A foglyok az 5.000 font értékű cellaablakokat gyorsabban rongálták meg, mint ahogy azokat meg tudták volna javítani. A HMP Long Lartinban pedig fekete műanyag zsákokban csempészték a tárgyakat, amelyek nem különböztek a cellákból kidobott emberi hulladékoktól.

Kreatív módszerek a csempészetre

A bűnbandák olyan megoldásokat is alkalmaztak, mint a fűcsomókba rejtett tárgyak, amelyek nehezebben észrevehetőek a börtön füves területein.

Kormányzati lépések és ígéretek

A HMP Manchester az elmúlt évben az ötödik olyan börtön lett, amely sürgős kormányzati beavatkozást igényelt. Az igazságügyi minisztérium közleménye szerint azóta javították a biztonsági rendszereket, új CCTV-kamerákat és anti-drón hálókat telepítettek.

A drónos csempészet elleni harc kulcsfontosságú, hogy megakadályozzák a veszélyes foglyok további bűncselekményeit és biztosítsák a börtönök biztonságát. Az elkövetkező hónapokban további intézkedések várhatók a helyzet kezelésére.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után