Most lehull a lepel az idei 10 legkeresettebb mobiltelefonos applikációról. Íme, az idei év győztesei!
10. Kim Kardashian: Hollywood
A valóság show sztárjának mobilra készített játékát idén nyáron dobták piacra és azonnal ismertté vált a rajongók körében. A kritikusok csak annyit mondanak egybehangzóan, hogy ez az app csak Kim Karashian miatt lett ismert. A mögötte lévő brand nélkül nem lett volna ilyen sikeres.
9. 2048
Ez a játék egy 19 éves olasz web fejlesztő fejéből pattant ki. A feladat egy 4×4-es táblán 2 hatványait összepárosítva eljutni 2048-ig. A játékot már az első hetekben milliók töltötték le és óriási siker lett. Mivel nyílt forráskódú, azonnal számos variánsa készült el, ahol a számok helyett például képeket kell párosítgatni.
8. Rooms
Ezt a chat applikációt a Facebook indította októberben titokban. A felhasználók chat szobákba léphetnek be, ahol névtelenül ismerkedhetnek egymással. Az app visszarepít bennünket azokba az időkbe, amikor még nem voltak egész világot behálózó közösségi oldalak.
7. PhotoMath
Ez hihetetlenül ötletes és hasznos mobil applikáció októberben kezdett ismertté válni, és azóta is töretlen sikerrel halad felfelé az „App store”-ban. Lefényképezünk egy matematikai feladatot és értelmezi, megoldja, majd megmutatja a megoldást lépésről lépésre. Nem csoda, hogy a diákok és egyetemisták körében másodpercek alatt elterjedté vált. Írot képleteket és összetettebb feladatokat még nem tud értelmezni, azonban a sikereknek köszönhetően úton vannak az applikáció fejlesztései.
6. Hinge
Ezt a társkereső appot tavaly tették fel az App Store listájába, de idén történt meg a nagy áttörés. Egyre több amerikai városban használják. A különlegessége a többi konkurens társkeresőhöz képest, hogy csatlakozik a facebook profilunkhoz, és nem csupán a környezetünkben lévő ismeretlen emberek sokaságát listázza, hanem előnyben részesíti az ismerőseink ismerőseit és mindazokat, akikhez valamilyen harmadik személyen keresztül eljuthatunk.
5. Flappy Bird
Ha mondani kell egy nevet, ami idén felvette a versenyt a Candy Crush nevű jól ismert játékkal, akkor az ez a játék. 2013-ban készült el és 2014 elején pillanatok alatt a listák élére repült. A játékot az old-school környezet és a végletekig leegyszerűsített játékmenet tette rettentő addiktívvá milliók körében. A csavar és a csattanó is egyben, hogy a játék elkészítője, Dong Nguyen februárban váratlanul bejelentette twitteren, hogy „nem bírja tovább” és egyik percről a másikra levette a játékot az App Store-ból. Rengeteg fejlesztő csapat egyből nekiállt a játék utódjának legyártásának, azok a mobilok, amiken pedig még fent volt az eredeti játék több 10 ezer dollárokért kerültek fel eBay-re.
4. Venmo
Ez egy mobillal történő fizetést lehetővé tevő alkalmazás, ami annyira sikeres volt már 2013-ban, hogy az anyacéget az eBay egyből meg is vásárolta.
3. WhatsApp
A dobogó harmadik fokára ért fel ez a chat alkalmazás, amit hivatalos adatok szerint Auguszts folyamán 1 hónap alatt több mint 600 millió felhasználó vett igénybe. A hasonló alkalmazások közt jelenleg ezt használják a világon a legtöbben. Nem csoda ezek után, hogy a Facebook októberben 22 milliárd dollárért be is kebelezte.
2. Uber
A második helyet a nemrégiben beindult telefonon rendelhető online autófuvar szolgáltató szerezte meg. Az ő felemelkedésük azonban nem volt botrányoktól mentes, ugyanis a világ számos országában taxisok és más fuvarozó cégek milliói tüntettek ellene. Nem kétséges, hogy olcsó áraikkal és óriási elérésükkel nagy fejfájást okoznak a piacon jelenlévő konkurens cégeknek, akik ott támadják őket, ahol csak tudják. A vállalat jelenleg 17 milliárd dollárt ér.
1. Snapchat
Az idei aranyérmes pedig nem más, mint az önmegsemmisítő fotó-chat alkalmazás, a Snapchat. 2012-ben készítette el három stanfordi diák, de az idei volt a nagy áttörés éve. Idén májusban már napi 700 millió fotót küldtek egymásnak az emberek az alkalmazás segítségével. Ez elég nagy ugrás a 2012-es napi 20 millióhoz képest. A vállalat értéke hihetetlen ütemben növekszik és a legfrissebb adatok szerint már a 10 milliárd dollárt is meghaladja.
Forrás: Time