Visszaküldik dolgozni a "lustákat", a munkanélkülieket, a betegségre hivatkozva nem dolgozókat, és mindenkit, akit csak tudnak Nagy-Britanniában 1

A Munka- és Nyugdíjügyi Minisztérium (DWP) idén ősszel egy “úttörő” tervezetet készül bemutatni azzal a céllal, hogy több munkanélküli és hosszú távon beteg embert visszajuttasson a munka világába. A Munkáspárt kormánya, amelynek szembe kell néznie “a generáció legnagyobb foglalkoztatási kihívásával”, hétfőn találkozott a munka- és nyugdíjügyi miniszterrel előzetes megbeszélések céljából.

Visszaküldik dolgozni a "lustákat", a munkanélkülieket, a betegségre hivatkozva nem dolgozókat, és mindenkit, akit csak tudnak Nagy-Britanniában 3

Liz Kendall, a Munkáspárt munka- és nyugdíjügyi minisztere létrehozta a Munkaerőpiaci Tanácsadó Testületet, amely egyesíti az üzleti élet, az ipari kapcsolatok és az akadémiai szféra szakértőit. Az első találkozón a testület új ötleteket vázolt a kormány gazdasági inaktivitás elleni küzdelmének támogatására.

A csoport különféle megközelítéseket vizsgált meg arra vonatkozóan, hogy miért nem térnek vissza sokan a munkaerő piacra, beleértve a rossz fizikai és mentális egészséggel kapcsolatos problémákat, és arról is tanácskoztak, hogyan tudnák segíteni a kormány terveit a 80 százalékos foglalkoztatási arány elérésében.

Feladatuk innovatív javaslatok kidolgozása, amelyeket a munka- és nyugdíjügyi miniszter megfontolhat, és amelyek célja a gazdasági inaktivitás arányának csökkentése. Érdemes megjegyezni, hogy az Egyesült Királyság az egyetlen G7-ország, ahol a foglalkoztatási és inaktivitási ráta még nem tért vissza a járvány előtti szintre.

Liz Kendall munka- és nyugdíjügyi miniszter aggodalmának adott hangot a munkaerőpiac jelenlegi helyzetével kapcsolatban: “Az egyre növekvő inaktivitás az elmúlt évtizedek legnagyobb foglalkoztatási kihívása, közel 2,8 millió ember nem dolgozik hosszú távú betegség miatt. Ezeknek a kihívásoknak a kezelése időt vesz igénybe, de meg fogjuk javítani a gazdaság alapjait és megküzdünk a gazdasági inaktivitással.”

Hozzátette: “A testület tudása, szakértelme és betekintése segít nekünk újjáépíteni Nagy-Britanniát, miközben megvalósítjuk növekedési tervünket, növeljük a lehetőségeket és az ország minden részét jobbá tesszük.”

A testület első ülése az egészségügyi problémák munkanélküliségi rátákra gyakorolt hatására összpontosít, és olyan lehetőségeket keresnek, amelyek révén a kormány több embert segíthet vissza a munkahelyekre.

A Munkaerőpiaci Tanácsadó Testület elnöke, Paul Gregg ezt mondta: “Az Egyesült Királyság munkaerőpiacát több évtizeden át tanulmányozva világos, hogy a jelenlegi munkaerőpiac mélyen gyökerező problémákkal néz szembe. A gazdasági inaktivitás és a hosszú távú betegségek számának meredek növekedését tapasztaltuk, különösen a fiatalok körében a járvány után.”

“Továbbá, a reálbér növekedés 15 éve erősen lecsökkent, ami a megélhetési színvonalat és a kormányzati adóbevételeket is sújtja. Ezeknek a tendenciáknak a megfordítása kulcsfontosságú lesz az Egyesült Királyság munkaerőpiacának hosszú távú jólétének biztosításához.”

Várhatóan az államtitkár hamarosan bejelenti majd azokat a terveket, amelyek több hatalmat adnak a helyi önkormányzatoknak az inaktivitás kezelésére egyedi munka, egészségügyi és képzési programokkal, ami része lesz a még idén ősszel bemutatásra kerülő átfogó törvénytervezetnek.

Az is várható, hogy ebben részletezik majd egy új “ifjúsági program” elindítását a 18-21 évesek számára, valamint egy nagyobb átalakítást a munkaközvetítő irodáknál, hogy azok összhangba kerüljenek a Nemzeti Karrierszolgálattal.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után