Nyolc migráns vesztette életét az éjszaka folyamán Franciaország és Nagy-Britannia közt, miközben megpróbáltak átkelni a Csatornán, közölte a rendőrség a helyi médiával.
A mentőszolgálatokat hajnali 1 óra körül riasztották Ambleteuse nevű község közelében, a ma reggeli jelentések szerint. A francia hatóságok szerint 24 óra leforgása alatt, pénteken és szombaton durván 200 embert mentettek ki.
Négy különböző hajóról mentették ki az embereket a francia parti őrség és más a helyszín közelében lévő hajók. Az egyik csónakban 61 ember tartózkodott, a másikon 55, míg a maradék két kishajón 48 illetve 36 személy volt a BBC értesülése szerint. Az összes kimentett személyt visszavitték a partra.
Az eset több mint egy héttel az idei év eddigi leghalálosabb Csatorna-átkelési kísérlete után történt, amikor hat gyerek és egy terhes nő is volt a 12 migráns között, akik életüket vesztették, amikor a hajójuk „szétszakadt”.
Több mint 53 túlélőt mentettek ki akkor a Gris-Nez pontnál lévő vizekből, Calais és Boulogne-sur-Mer között, egy nagyszabású légi és tengeri mentőakció keretein belül szeptember 3-án.
Több mint 30 ember halt meg a Csatornán való átkelési kísérletek során eddig 2024-ben.
Hivatalos brit adatok szerint az elmúlt hét napban körülbelül 400 ember érkezett Nagy-Britanniába kis hajókon, így az idei évre vonatkozó előzetes összesített adat több mint 21 000. A Munkáspárt kormánya megfogadta, hogy „szétzúzza” a csatornaátkelések mögött álló embercsempész bandákat, többek között a más európai nemzetekkel való fokozott együttműködés révén.
Yvette Cooper, belügyminiszter új Határbiztonsági Parancsnokságot hozott létre hivatalba lépésének első napjaiban. Augusztusban pedig Sir Keir Starmer és Emmanuel Macron francia elnök kötelezettséget vállaltak arra, hogy szorosabban együttműködnek a migránscsempész útvonalak felszámolásában.
A szeptember 3-i halálos kimenetelű incidens után Dame Angela Eagle, a határbiztonságért és menedékügyért felelős miniszter azt mondta: „Aggasztó tendencia, hogy a hajókat sokkal több emberrel töltik meg, mint amennyit korábban láttunk. Ráadásul a hajók minősége is romlik, így ezek az átkelések egyre veszélyesebbé válnak az utóbbi időben.” Forrás