Sürgős figyelmeztetés a Brexit kapcsán a Bank of England vezérétől 1

Az Egyesült Királyságnak újjá kell építenie kapcsolatait Brüsszellel a Brexit után – figyelmeztetett a Bank of England vezére, rámutatva az Európai Unióból való kilépés gazdasági következményeire.

Sürgős figyelmeztetés a Brexit kapcsán a Bank of England vezérétől 3

Andrew Bailey a London City Mansion House vacsoráján szólalt fel a pénzügyminiszter társaságában, és beszédében kiemelte a gazdasági növekedés fontosságát, valamint vázolta az Egyesült Királyság egyetlen piaci tagságának megszűnése miatti hatásokat a kereskedelemre nézve.

Bár megjegyezte, hogy nem foglal állást „a Brexit kérdésében”, hozzátette: „azonban rá kell mutatnom a következményekre.”

„Az EU-val való változó kereskedelmi kapcsolat terhet jelent a potenciális kínálati szintre nézve” – mondta Bailey. „A kereskedelemre gyakorolt hatás inkább az árucikkeket, mintsem a szolgáltatásokat érinti, ami véleményem szerint nem különösebben meglepő. Azonban hangsúlyozza, miért kell résen lennünk és kihasználnunk azokat a lehetőségeket, amelyek lehetővé teszik a kapcsolatok újjáépítését, tiszteletben tartva a brit nép döntését.”

A Bank vezetője hozzátette azonban azt is, hogy „a Brexitről alkotott képet most beárnyékolják és torzítják a geopolitikai sokkhatások és a világgazdaság szélesebb körű fragmentálódása”.

Bailey megjegyzései egy héttel azután hangzottak el, hogy Donald Trump győzelmet aratott az amerikai elnökválasztáson. Sok közgazdász kérdéseket vetett fel Trump azon javaslatával kapcsolatban, hogy minden amerikai importtermékre vámokat vezessenek be.

Egy ilyen lépés nyomást gyakorolhat a brit áruk áraira, és hozzájárulhat az infláció növekedéséhez – állítják a szakértők. Emiatt ismét felmerült a szorosabb kapcsolatok iránti igényt az EU-val.

A múlt hónapban Tulip Siddiq, az államkincstári miniszter, figyelmeztetett arra, hogy a Brexit hatásának 60 százaléka még nem jelentkezett, és aggasztó képet festett az Egyesült Királyság EU-ból való kilépésének hatásairól és következményeiről.

Tulip Siddiq az Office for Budget Responsibility (OBR) előrejelzéseire hivatkozva azt állította, hogy a gazdaság hosszú távon 4 százalékkal zsugorodik majd a Brexit miatt, és figyelmeztetett, hogy a brit import és export 15 százalékkal alacsonyabb lesz, mintha az Egyesült Királyság az EU-ban maradt volna.

Rachel Reeves mindeközben a Mansion House-i beszédében arról beszélt, hogy a 2008-as bankválság után bevezetett korlátozások „túl messzire mentek”.

A pénzügyi szektor bizalmának visszaszerzése érdekében Reeves megígérte, hogy enyhíti a bankokra vonatkozó szabályozásokat, és bemutatja az első pénzügyi szolgáltatási növekedési és versenyképességi stratégiát.

Bailey beszédében kitért arra is, hogy az Egyesült Királyság 2008 óta gyengébb termelékenységi növekedést tapasztal.

„Ösztönöznünk kell a vállalati beruházásokat az Egyesült Királyságban” – mondta. „Így hát, örömmel fogadjuk a költségvetésben felvázolt terveket, és azt a figyelmet, amelyet a közberuházásokra fordítanak.”

Reeves őszi költségvetési nyilatkozatában 40 milliárd fontnyi adóemelést jelentett be, amelyből az iskolákba, az NHS-be, a közlekedésbe és a lakhatásba fektetne be az ország.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után