A nyaralók közül többen sikoltoztak, amikor meglátták, hogy rákok ezrei szállták meg Cornwall strandjait az óceán egyre emelkedő hőmérsékletének köszönhetően.
A tüskés rákfélék szőnyegként borították be a sekély vízű részeket a St Ives területén levő Porthgwidden Beachen, hogy ledobják páncéljukat, majd visszamásszanak a tenger mélyére, hogy szaporodjanak.
Kate Lowe fotós – aki ugyanazon a héten örökítette meg ezt a látványos és ritka jelenséget, amikor egy sznorkelezőt megharapott egy kékcápa Penzance-ban – így nyilatkozott: „Az év nagy részében sznorkelezni járok, de még soha nem láttam pókrákokat ilyen számban. Amikor megérkeztünk a tengerpartra, úgy tűnt, mintha sok sötét kő lenne a felszín alatt.”
„De kiderült, hogy két-három lépésnyire a parttól több ezer rák volt a vízben. Ez egyszerűen hihetetlen volt, a térdig érő vízben hemzsegtek. Tudtam lebegni felettük a vízen, és igyekeztem nem rájuk lépni. Sok turista felsikoltott a látványuktól. A páncéljuk is ott lebegett a vízben tonnaszám.”
Az óriás pókrákokat szétterülő lábukról és karmaikról azonnal nagyon könnyen fel lehet ismerni, és bár mérgező harapásuk van, az emberre ez szerencsére nem veszélyes. Annak ellenére, hogy sok turista visítozott, a tengerből menekülő fürdőzők láttán voltak olyanok is, akik megragadták a lehetőséget, hogy a rákok felett sznorkelezzenek és izgalmas fotókat és videókat készítsenek.
Miután a lények ledobják a páncéljukat, visszatérnek a kb. 300 láb mélységű részekre. Általában hatalmas tömegbe összegyűlve vándorolnak a sekélyebb területeken, hogy így védjék magukat a ragadozóktól.
Alastair Grant, a Kelet-Angliai Egyetem Környezettudományi Karának ökológia professzora szerint „az éghajlatváltozás melegebb tengeri hőmérséklethez vezet”, aminek következtében egyre több olyan halfajt és kagylót észlelnek, amik „növelik a földrajzi elterjedésüket”. Forrás