Fontos változások jönnek, sokak örömére, amelyekről mindenkinek jó tudni, aki albérletben él Angliában 1

A brit kormány jövő héten beterjeszti a Parlament elé azt a törvényjavaslatot, amely megtiltja a főbérlőknek, hogy indoklás nélkül kilakoltassák az albérlőket. A tervek szerint a miniszterek napokon belül benyújtják a Bérlők Jogairól szóló törvényjavaslatot az első olvasatra.

Fontos változások jönnek, sokak örömére, amelyekről mindenkinek jó tudni, aki albérletben él Angliában 3

Az új törvénytervezet, amely Angliára vonatkozik, biztosítja majd a bérlők számára a jogot arra, hogy kérvényezzék, hogy háziállatot tartsanak. A jogszabály, amelyet már régóta ígérgettek, de többször elhalasztották, az ősz folyamán kerülhet megvitatásra.

A javaslat központi eleme a 21. szakasz szerinti kilakoltatások betiltása. Ez a rendelkezés lehetővé tette a landlordoknak, hogy két hónapos felmondási idővel, indoklás nélkül bocsássák el a bérlőket.

Úgy tudni, a miniszterek azt tervezik, hogy a tilalmat azonnal bevezetik, amint a törvény hatályba lép, nem várva meg, hogy a bírósági rendszer felkészüljön az új ügyek kezelésére, ahogy azt a korábbi kormány javasolta. A korábbi konzervatív kormány figyelmeztetett, hogy a bírósági rendszerre nagy nyomást gyakorolna a kilakoltatások megszüntetése, mivel a bérbeadóknak jogi eljárásra lenne szükségük ahhoz, hogy jogos indok esetén visszaszerezzék ingatlanjaikat.

A törvényjavaslat célja, hogy több jogot biztosítson a bérlőknek a bérleti díjak emelésének megvétózására, és új szabályokat vezessen be annak érdekében, hogy megszüntesse a bérleti licitálási háborúkat, amelyeket a bérbeadók és ingatlanközvetítők egyre gyakrabban indítanak.

Emellett a tervezet kiterjeszti az úgynevezett „Awaab törvényt” a magánbérleti szektorra is, amely arra kötelezi a bérbeadókat, hogy egy bizonyos időkereten belül kijavítsák a veszélyes állapotokat okozó problémákat. Ez a törvény egy kisgyermek halála után kapta a nevét, aki családjának szociális bérlakásában a penészes falak következtében kialakult betegségben halt meg.

A törvényjavaslat továbbá világosabb és kibővített jogokat biztosítana a bérbeadóknak, hogy visszakövetelhessék ingatlanaikat, ha arra szükségük van.

Keir Starmer, brit miniszterelnök korábban azt mondta, hogy túl sok ember él a „bizonytalanság és igazságtalanság” okozta stresszes körülmények közt. A konzervatív kormány idején a törvényjavaslat második olvasata már elérte a Lordok Házát, amikor kiírták a választásokat és feloszlott a parlament.

A Shelter lakhatási jótékonysági szervezet az új Bérlők Jogairól szóló törvényjavaslatot „egy életre szóló lehetőségként” írta le, amely képes megoldani az Angliában élő 11 millió bérlő problémáit. A szervezet szerint a rekord szintű kilakoltatások, az emelkedő bérleti díjak és az alacsony lakhatási színvonal is nehezíti a bérlők életét.

A Shelter arra is felhívta a figyelmet, hogy az indoklás nélküli kilakoltatások megszüntetése mellett korlátozni kellene a bérleti díjemeléseket, valamint támogatni kellene a helyi önkormányzatokat abban, hogy fellépjenek a rossz landlordokkal szemben, és véget kell vetni a bérleti diszkriminációnak.

A Bérlők Reform Koalíciója örömmel fogadta a kormány szándékait, de fenntartja a véleményét a törvény részleteivel kapcsolatban. Szerintük szükséges lenne egy bérleti díjemelési plafon bevezetése is, hogy elkerüljék az indokolatlan bérleti díjemeléseknek az indoklás nélküli kilakoltatássá válását.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után