Az albérlők tömeges kilakoltatásával fenyegetőznek a landlordok Nagy-Britanniában, ha a brit kormány megszavazza az új törvényt 1

A brit bérlőket veszély fenyegetheti, ha a kormány bevezeti az „indokolatlan kilakoltatások” betiltását, egy a bérlőket védő kampány szervezet szerint.

Az albérlők tömeges kilakoltatásával fenyegetőznek a landlordok Nagy-Britanniában, ha a brit kormány megszavazza az új törvényt 3

Tom Darling, a Renter’s Reform Coalition vezetője szerint a landlordok közül sokan burkolt fenyegetést tettek, hogy kilakoltatják egyes bérlőiket, ha a kormány bevezeti a Renters’ Rights Bill törvényét. Az új lakhatási miniszternek, Matthew Pennycooknak tett kijelentésük alapján „kilakoltatási hullám” következhet, ha a törvényt egy meghatározott időpontban léptetik életbe.

Darling azzal vádolta a landlordokat, hogy „egy utolsó önkényes kilakoltatási hullámot” akarnak végrehajtani a lakhatási válság közepette, amely jelenleg az Egyesült Királyságot sújtja.

A törvényjavaslatot Angela Rayner, a miniszterelnök-helyettes vázolta fel a Munkáspárt konferenciáján, amely eltörölné a 21-es szakasz szerinti kilakoltatásokat Angliában. Ez a rendelet lehetővé teszi a bérbeadók számára, hogy bérlőiket indoklás nélkül kilakoltassák. Ezt a lépést már a konzervatív kormány is ígérte, de az ő Bérlői Reform Törvényjavaslatuk végül elakadt a július 4-i választások miatt.

A Renter’s Reform Coalition arra kéri a kormányt, hogy minél hamarabb vezesse be a tilalmat, hogy megvédje a bérlőket a jelenleg instabil ingatlanpiacon.

Darling egy munkáspárti rendezvényén elmondta, hogy találkozott a lakhatási miniszterrel és több bérlői és bérbeadói szervezet képviselőjével. A találkozón az egyik bérbeadó szervezet képviselője burkolt fenyegetést tett, hogy ha meghatározzák a 21-es szakasz végrehajtási dátumát, akkor sok bérbeadó ki fogja lakoltatni a bérlői egy részét egyszerre még az előtt.

„Ez egy elképesztő kijelentés volt, és jól mutatja, miért kell eltörölni a 21-es szakaszt” – mondta Darling. „Az a tény, hogy a bérbeadók ilyen hatalmat gyakorolhatnak, és fenyegetőzhetnek, önmagában mutatja, milyen abszurd a jelenlegi helyzet.”

Sok landlord a közösségi médiában is kifejtette, hogy az utolsó pillanatban kilakoltatásokat hajtanának végre, mielőtt a törvényt eltörölnék. A Munkáspárt konferenciáján, amelyet a Renter’s Reform Coalition szervezett, Angela Rayner beszédében megígérte, hogy „kiegyensúlyozza” a bérlők és bérbeadók közötti viszonyokat.

A beszédében kiemelte: „A hosszú távú tervünk megszabadítja a bérlőket a középkori rendszer elnyomásától, és egy kormányzati munkacsoport visszaállítja az Egyesült Királyságot a hajléktalanság megszüntetésének pályájára.”

Mi a probléma a bérleti piacon?

Indokolatlan kilakoltatások

A legnagyobb reform a 21-es szakasz eltörlése, amely lehetővé teszi a bérbeadók számára, hogy bérlőiket indoklás nélkül kilakoltassák. A bérlőknek csupán két hónapjuk van arra, hogy új lakóhelyet találjanak, ellenkező esetben jogi következményekkel néznek szembe – ami manapság nem könnyű feladat.

A kritikusok szerint ez a rendszer lehetőséget ad arra, hogy a bérbeadók kilakoltassák azokat a bérlőket, akik panaszkodnak a lakás állapotára, ezt nevezzük megtorló kilakoltatásnak. A Shelter lakhatási jótékonysági szervezet szerint naponta 500 magánbérlőt érint a 21-es szakasz alapján történő kilakoltatás, és több mint 26 000 háztartás vált hajléktalanná az elmúlt öt évben ilyen esetek miatt.

Háziállatok tiltása

Sok bérlő számára jelenleg nagyon nehéz olyan ingatlant találni, amely engedélyezi a háziállatok tartását. A bérbeadók gyakran attól tartanak, hogy a kutyák vagy macskák kárt tehetnek a bútorokban. A kormány azonban erősíteni szeretné a bérlők jogait, hogy a bérbeadók ne tagadhassák meg indokolatlanul a háziállatok tartását.

Nagy mértékű bérleti díjemelések

A magánbérletek átlagos díjai rekordmagasságot értek el, a bérleti infláció jelenleg 5,4%-os. Annak ellenére, hogy ez még mindig nagy terhet jelent a bérlőknek, ez az elmúlt három év legalacsonyabb szintű növekedése – tavaly ilyenkor még 10,2%-os volt az infláció. A bérlők jelenleg sokkal többet fizetnek arányaiban a lakhatásért, mint egy évtizeddel ezelőtt, amit tovább súlyosbítanak a licitháborúk, amik egyre gyakoribbak.

Rossz minőségű lakások

Sok bérlő nem mer szólni a lakás problémáiról, például a penészről, mert attól tartanak, hogy kellemetlenséget okoznak a bérbeadónak, aki akár kilakoltathatja őket emiatt. Az English Housing Survey 2022-es felmérése szerint a magánbérlemények 21%-a nem felel meg a lakhatási szabványoknak.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után