A Nagy-Britanniában csak támogatásokból élők egy része kezdhet munkát keresni 1

Keir Starmer kijelentette, hogy szerinte azoknak, akik hosszú távú betegségi ellátást igényelnek, elvárható, hogy lassan nekiálljanak munkát keresni. Hozzátette, hogy lesznek „nehéz esetek”, és a kormánynak, valamint a vállalkozásoknak segíteniük kell azokat, akik szorongást éreznek a munkaerőpiacra való visszatérés miatt, de az „alapvető elképzelés, miszerint sokaknak el kell kezdeni munkát keresni, helyes”.

A Nagy-Britanniában csak támogatásokból élők egy része kezdhet munkát keresni 3

A miniszterelnök a BBC Today című műsorában nyilatkozott, miután a pártkonferencián elmondta, hogy „őszinte” akar lenni az ország lakóival a várható „kompromisszumokat illetően”. A Munkáspárt tagjainak azt mondta: „Ha fenn akarjuk tartani a jóléti állam támogatottságát, akkor törvények segítségével fogjuk megállítani a csalásokat, és mindent megteszünk a munkanélküliség leküzdéséért.”

A beszédet követően a Today című műsorban megkérdezték tőle, hogy egyetért-e azzal a felvetéssel, hogy szinte senki ne kapjon támogatást anélkül, hogy megpróbálna visszatérni a munkaerőpiacra. „Az alapvető elképzelés, hogy munkát kell keresni, helyes” – válaszolta erre a brit miniszterelnök.

„Az embereknek munkát kell keresniük, de támogatásra is szükségük van. Ezért látogattam meg olyan programokat, ahol vállalkozások segítenek az embereknek a hosszú távú betegségekből való visszatérésben. Gyakran az emberek attól félnek, hogy vissza tudnak-e térni a munkahelyre, képesek lesznek-e megbirkózni a feladattal és a nehézségekkel, vagy minden rosszra fordul.”

A munkaerő-piaci inaktivitás – vagyis azok száma, akik nem dolgoznak és nem is keresnek munkát – a Covid-járvány idején megugrott, és azóta is magas szinten maradt. Jelenleg közel 3 millió ember van munka nélkül egészségügyi okok miatt, ami 500 ezerrel több, mint 2019-ben.

A Költségvetési Felelősségi Hivatal szerint a betegségi és fogyatékossági ellátások költsége a következő öt évben 30 milliárd fonttal fog emelkedni.

A pártkonferencia után a Munkáspárt bejelentette, hogy orvosokat küldenek a leginkább érintett területekre, hogy felgyorsítsák a műtéteket. Wes Streeting egészségügyi miniszter azt mondta, hogy az NHS legjobbjai fognak segíteni abban, hogy „talpra, majd munkába állítsák a betegeket.”

A BBC-nek adott interjúban Sir Keir kitért más kompromisszumokra is, például azokra, amelyek szerint a lakosságnak el kell fogadnia hogy le kell cserélni a villanyoszlopokat, ha olcsóbb áramot akar. „Ha olcsóbb áramot akarunk, akkor szükség van új villanyoszlopokra, és nem tehetünk úgy, mintha ez nem járna áldozatokkal.”

Az illegális migrációval kapcsolatban Sir Keir elmondta, hogy tízezrek várják menedékkérelmük feldolgozását, miközben a kormány fizeti az elhelyezésüket. Kijelentette, hogy az előző konzervatív kormány nem kezelte megfelelően ezt a problémát, és az ő kormánya feldolgozza a fennmaradt kérelmeket, és visszaküldi azokat, akiknek nincs joguk az Egyesült Királyságban maradni.

A miniszterelnök egyik első döntése az volt, hogy megszünteti a konzervatív kormány Ruanda-tervezetét, amelynek célja az volt, hogy elriassza az embereket az Egyesült Királyság illegális módon, a csatornán keresztül történő elérésétől. Az új brit miniszterelnök a politikát költséges szemfényvesztésnek nevezte, és azt mondta, ő inkább az embercsempész bandák elleni küzdelemre összpontosít. Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után