A brit miniszterelnök mai bejelentése - nehéz idők következnek a Nagy-Britanniában élők számára 1

Sir Keir Starmer, a brit miniszterelnök a mai beszédében figyelmeztetett, hogy az októberi költségvetés „fájdalmas” lesz, és a kormánynak „nagy kérésekkel” kell a lakossághoz fordulnia. A miniszterelnök, aki a Downing Street-i kertből beszélt, kijelentette, hogy az embereknek „el kell fogadniuk a rövid távú fájdalmakat a hosszú távú jólét érdekében”. Bár nem részletezte, mi jön majd az őszi költségvetésben, hangsúlyozta, hogy azoknak, akiknek „szélesebb válluk van”, nagyobb terhet kell viselniük.

A brit miniszterelnök mai bejelentése - nehéz idők következnek a Nagy-Britanniában élők számára 3

A miniszterelnök azt is elmondta, hogy nemcsak egy gazdasági, hanem egy társadalmi „fekete lyukat” is örökölt az előző konzervatív kormánytól. Rishi Sunak konzervatív vezető és volt miniszterelnök azzal vádolta a kormányt, hogy a beszéd a legegyértelműbb jele annak, hogy a Munkáspárt végig arra készült, hogy „alaposan megadóztassa az embereket”.

A júliusi hatalomátvétel óta a Munkáspárt igyekezett hangsúlyozni a kormányzati kihívásokat, és a tory minisztereket hibáztatni, amiért nem kezelték ezeket a problémákat a választások előtt.

Starmer szerint a helyzet „rosszabb, mint amire valaha is gondoltak”, és azzal vádolta a konzervatívokat, hogy 22 milliárd fontos fekete lyukat hoztak létre a közpénzügyekben – amit a toryk határozottan tagadnak. Azt is elmondta, hogy az előző kormány „nem volt őszinte”, és hozzátette: „A populizmusuk csak további kudarcokhoz vezetett.”

A jövőbe tekintve Starmer hangsúlyozta, hogy „kemény intézkedésekre” lesz szükség az ország alapjainak helyreállításához. Megismételte a választási kampányban tett ígéretét, miszerint a kormány nem emeli az NI-t, a jövedelemadót sem az áfát. Rachel Reeves pénzügyminiszter hasonló ígéreteket tett, de kijelentette, hogy úgy véli, bizonyos adók viszont emelkedni fognak, és nem zárta ki az öröklési adó, a tőkenyereség-adó emelését vagy a nyugdíjjárulék adómentességének módosítását, mint opciót.

A kormány már bejelentett néhány költségcsökkentő intézkedést, például a tervezett szociális gondozási költségplafon eltörlését és a téli fűtési támogatás eltörlését 10 millió nyugdíjas számára. Egy munkáspárti képviselő elmondta a BBC-nek, hogy a postaládájuk tele van azokkal az emberekkel, akik aggódnak különösen a nyugdíjasoknak nyújtott általános téli fűtési támogatás megszüntetése miatt, de hozzátette, hogy „az emberek meg fogják érteni” a mögöttes gondolatmenetet Keir Starmer beszéde után.

Néhány konzervatív bírálta a kormány döntését, amely a közszféra dolgozóinak fizetésemelést adott, miközben korlátozta a téli fűtési támogatáshoz való hozzáférést. Starmer megvédte a döntését, mondván: „Egyszerűen hagyni a nemzeti sztrájkokat elhúzódni és nem megoldani őket, egy vagyont emésztett fel.”

Az ellenzék támadta a kormányt amiatt, hogy egy munkáspárti adományozónak, Lord Alli-nak belépési engedélyt adott a Downing Street 10-be, és egy másik adományozót, Ian Corfield-et ideiglenes munkára nevezett ki a pénzügyminisztériumba. Válaszul Starmer kijelentette, hogy „gyorsan akar dolgozni”, és szüksége van a „megfelelő emberekre a megfelelő helyeken”. Elmondta, hogy eltökélt szándéka „visszaállítani a tisztességet és az integritást” a kormányban, és hozzátette, hogy nem fogad el „ilyen téren kritikát” a konzervatívoktól.

Richard Fuller, a Konzervatív Párt elnöke a miniszterelnök beszédének részleteire reagálva kijelentette: „Ennek az egész beszédnek a fő célja az, hogy elterelje a közvélemény figyelmét Starmer azon ígéreteiről, amelyeket soha nem is állt szándékában betartani.”  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után