7 000 000 dolgozó kaphat plusz táppénzt és kedvezőbb feltételeket Nagy-Britanniában 1

Egy új törvényjavaslat, amely megnövelné a dolgozók táppénzét, a szülési szabadságot és a tisztességtelen elbocsátások elleni védelmet, csütörtökön kerülhet a parlament elé. A kormány miniszterei azt ígérték, hogy hivatalba lépésük első 100 napjában egy „egyedülálló” munkajogi reformot hajtanak végre, amely több mint hétmillió munkavállalót érinthet.

7 000 000 dolgozó kaphat plusz táppénzt és kedvezőbb feltételeket Nagy-Britanniában 3

A jelenlegi szabályok szerint a legtöbb ember csak a betegsége negyedik napjától jogosult betegszabadságra, ez azonban rövidesen megváltozhat. Az új törvényjavaslat alapján a próbaidőszakok – amelyek jelenleg akár két évig is tarthatnak – hat hónapra rövidülnek. A nők már az első munkanapjuk után jogosultak lennének szülési szabadságra, nem kellene hat hónapot várniuk, és a miniszterek megígérték, hogy megvédik az új anyákat a tisztességtelen elbocsátásoktól is.

A TUC (Brit Szakszervezetek Szövetsége) álláspontja szerint minden dolgozónak járna vagy a törvényben előírt betegszabadság, vagy az átlagos heti keresete, attól függően, hogy melyik az alacsonyabb. Azonban a kormányt kritika is érte azért, hogy lemondott a „right to switch off” jogszabály megszavazásáról, amely megtiltotta volna a munkáltatóknak, hogy a munkaidőn kívül kapcsolatba lépjenek a dolgozókkal, anélkül, hogy azok beleegyeznének.

Will Stronge, az Autonomy Institute kutatási igazgatója szerint a kormány hat héttel ezelőtt még azt hirdette, hogy támogatja a munkaidőn kívüli elérhetetlenség jogát, de a visszakozás csalódást keltő, és azt sugallja, hogy a kormány ismét a vállalati lobbi érdekeit helyezi előtérbe a dolgozók védelmével szemben.

Nicola Smith, a TUC foglalkoztatási részlegének vezetője elmondta, hogy a törvényjavaslat egy „kritikus első lépés” a jobb munkahelyek megteremtése felé, de kivárják a törvény részleteit, mielőtt teljes értékelést adnának róla.

Minesh Patel, a mentálhigiénés jótékonysági szervezet, a Mind politikai igazgatóhelyettese szerint az új foglalkoztatási jogokról szóló törvény lehetőséget ad a kormánynak a törvényes betegszabadság reformjára, és több embert segíthet mentális problémáikkal munkában maradni. Patel rámutatott, hogy a jelenlegi betegszabadsági díjazás sokakat választás elé állít: vagy a számláikat fizetik, vagy időt szánnak a mentális egészségük javítására.

Thomas Hamilton-Shaw, a Scope, egy fogyatékossággal élők jogait védő szervezet politikai vezetője elmondta, hogy a fogyatékossággal élők számára sokkal könnyebbé kell tenni a munkába állást és a munkában maradást. A jelenlegi betegszabadsági rendszer túl merev és alacsony díjazást nyújt, ami gyakran kényszeríti ki a fogyatékkal élők munkából való távozását, ha állapotuk ingadozik vagy betegek lesznek.

A kormány képviselője hozzátette: „A célunk mindig is az volt, hogy gazdasági növekedést érjünk el azáltal, hogy növeljük a munkavállalók biztonságát, javítjuk a termelékenységet, és kiegyenlítjük a vállalatok közötti versenyfeltételeket.”  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után