Egy sor árverés során több mint tizenegyszeres összeg gyűlt össze elsősorban jótékonysági célokra az eredetileg £78,430 névértékű bankjegyekből. Júniusban kerültek forgalomba az új, III. Károly király portréját viselő £5, £10, £20 és £50 címletű bankjegyek. Az első példányok egy teljes sorozatát átadták az uralkodónak, de több száz alacsony sorozatszámú bankjegy is árveréseken talált új gazdára.
Egyetlen £10-os bankjegy, melynek sorozatszáma HB01 000002, nem kevesebb, mint £17,000-ért kelt el az árverésen. Egy másik tételben 40 db £50-os bankjegy – amelyek összesen £2,000 névértékűek voltak – £26,000-ért talált gazdára. Ez rekordnak számít a Bank of England által tartott aukciók eredményeit illetően.
A londoni Spink aukciósház által lebonyolított négy árverésen összesen £914,127 gyűlt össze az árverésre bocsátott bankjegyekből. A gyűjtők különösen nagy érdeklődést mutatnak azokra a bankjegyekre, amelyek sorozatszáma minél közelebb van az 00001-es számhoz, így valamelyest érthető is a magas árverési összeg.
Amikor a bankjegyek júniusban forgalomba kerültek, a Post Office arról számolt be, hogy gyűjtők látogatták a fiókokat, ahol az új bankjegyeket az első napon megkaphatták. A Bank of England londoni központja előtt is nagy sorban állás volt tapasztalható.
Sarah John, a Bank egyik vezetője, akinek az aláírása a bankjegyeken szerepel, elmondta, hogy „ledöbbent azon”, hogy ilyen „rendkívüli” összeget sikerült összegyűjteni. Ez az első alkalom, hogy cserélődött az uralkodó a Bank of England bankjegyein, mivel II. Erzsébet királynő volt az első, aki 1960-tól rendszeresen szerepelt azokon. Skóciában az uralkodó nem szerepel a bankjegyeken.
Bár a készpénzhasználat mértéke csökken a szigetországban, a UK Finance adatai szerint a mindennapi költésekre készpénzt használók száma négyéves csúcsot ért el a megélhetési költségek válsága alatt. Forrás