A kormányfő újabb kampánybeszédjében az Angliába való bevándorlásról és a brit szociális rendszerrel való visszaélésről tartott beszédet Ipswich városában.
A miniszterelnök tálalta, a Konzervatív Párt egyik célja, hogy teljes foglalkoztatottságot érjenek el, ám ehhez még jobban ellenőrzésük alá kell vonniuk a bevándorlási ügyeket.
Elismerte, az utóbbi időkben sikerült egy olyan rendszert létrehozni, amely valamelyest helyt álló a bevándorlási ügyeket tekintve, ám korántsem eléggé.
„Az Európai Unión kívüli bevándorlók létszáma ugyan csökkent, ám az újonnan létrejövő munkahelyek mágnesként vonzották be az EU-s tagállamból érkező munkavállalókat.” – tette hozzá a miniszterelnök.
Kijelentette, hogy amennyiben május 7-én újraválasztják kormányfőnek, erősebb szankciókat fog bevezetni a más EU-s országból érkező bevándorlókkal szemben.
Taglalta, hogy amennyiben valaki Nagy – Britanniában szeretne munkát vállalni, annak érkezését követően 6 hónap áll rendelkezésére. Amennyiben ez idő alatt, aki nem talál számára megfelelő állást, annak el kell hagynia az országot. Jelezte, hogy az állás keresés időszakára a bevándorlók nem igényelhetnek munkanélküliségi ellátást.
Azok, akik találtak munkát, a jövőben 4 évig kell, hogy dolgozzanak maguk után fizetve a társadalombiztosítási járulékot, ahhoz hogy a későbbiekben a teljes körű szociális kedvezményeket igénybe vehessék.
Cameron szerint, akik családjuk nélkül érkeznek a szigetországba, nem lesznek jogosultak a családi pótlékra, sem egyéb ilyen jellegű támogatásra, hiszen családtagjaik ténylegesen más európai országban tartózkodnak. Ezzel kizárva annak lehetőségét, hogy valaki a brit családi pótlékot hazautalhassa otthon élő családjának. Jogosult csak az a munkavállaló lehet, akinek családja életvitelszerűen az országban tartózkodik – jelentette be David Cameron.
Az államfő 2 éve tett ígéretet, mely szerint amennyiben pártja továbbra is kormányon marad, az esetben legkésőbb 2017-ig népszavazást tartanak a brit uniós tagságról.
Előtte azonban a jelenlegi párt tárgyalásokat kezdeményezne Brüsszellel, egy olyan törvényjavaslat létrehozásával kapcsolatban, amely kellő, (talán már Drákói) szigorral lépne fel az EU-s tagállamokból érkező munkavállalókkal szemben. Ezek után Brüsszel reakciójától függővé teszik, hogy
Nagy –Britannia továbbra is EU tagállam akar-e maradni.
Ön mit gondol, Cameronnak sikerül elérnie Brüsszel támogatását a külföldi munkavállalási törvények szigorítása érdekében?
A HuNglia egy kétszemélyes hétvégét sorsol ki a jelentkezők közt. Mindössze 1 perc jelentkezni.
Ha máskor is szeretnél friss, angliai magyaroknak szóló híreket olvasni, nyomj egy Like-ot:
Csatlakozz facebook csoportunkhoz: https://www.facebook.com/groups/319485078225041/
Forrás: http://magyarhirlap.hu/cikk/15027/rakoi_szigort_iger_David_Cameron
Jakab Norbert