Szigorúbb szabályok bevezetését tervezik a dohányzással kapcsolatban Nagy-Britanniában 1

A miniszterek fontolgatják a szabadtéri dohányzás betiltását annak érdekében, hogy a jövő generációi számára ezzel fokozatosan segítenek megszüntetni a cigaretták és más dohánytermékek használatát – erősítette meg Sir Keir Starmer, brit miniszterelnök.

Szigorúbb szabályok bevezetését tervezik a dohányzással kapcsolatban Nagy-Britanniában 3

A tilalom kiterjedne a kisebb parkokra, és az éjszakai klubok és sportlétesítmények előtti területekre is, legalábbis az „ egyelőre titkos Whitehall-i dokumentumok” szerint. Ma reggel a miniszterelnök Párizsban megerősítette az újságíróknak, hogy fontolgatják a dohányzási törvény megváltoztatását.

Azt mondta: „Kiindulópontom az, hogy emlékeztetni kell mindenkit arra, hogy évente több mint 80 000 ember hal meg a dohányzás miatt. Ezek megelőzhető halálesetek, és hatalmas terhet rónak az NHS-re, és természetesen a brit adófizetőkre is. Igen, lépéseket fogunk tenni ezen a téren, további részleteket később közlünk, de ezek megelőzhető halálesetek, és lépéseket kell tennünk az NHS-re és az adófizetőkre nehezedő teher csökkentése érdekében.”

A The Sun által látott dokumentumok szerint Sir Keir Starmer kormánya fontolgatja a tilalmat bizonyos szabadtéri területeken, például kocsmakertekben és kórházak előtt, a Rishi Sunak vezette konzervatív kormány által előterjesztett jogszabályok kiegészítéseként.

Az Egészségügyi és Szociális Minisztérium szóvivője ezt mondta a téma kapcsán: „Nem szeretnénk hozzáfűzni semmit. A dohányzás évente 80 000 ember életét követeli, hatalmas nyomást gyakorol az NHS-re, és milliárdokba kerül az adófizetőknek.”

“Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy megvédjük a gyermekeket és a nem dohányzókat a passzív dohányzás káros hatásaitól. Számos intézkedést fontolgatunk annak érdekében, hogy Nagy-Britannia véglegesen füstmentes ország legyen.”

Ugyanakkor a Kereskedelmi Minisztérium (DBT) aggodalmát fejezte ki a vendéglátóiparra, különösen a már most is nehéz helyzetben lévő kocsmákra gyakorolt hatások miatt.

A tervek a Munkáspárt kormányának azon törekvésének részei, hogy újjáélesszék Sunak azon javaslatát, hogy a jövő generációinak a dohányzás már ne legyen megengedett tevékenység. A Sunak által benyújtott törvényjavaslatot a választások után elhalasztották, de Sir Keir újra előterjesztette azt, miután hatalomra került.

Ez azt jelentené, hogy minden évben a parlamenti képviselők egy évvel megemelnék azt az életkort, amikortól az emberek még dohányozhatnának, biztosítva ezzel, hogy a most 14 évesek és fiatalabbak már életük végéig ne gyújthassanak rá.

Kate Nicholls, az UK Hospitality vezérigazgatója azonban figyelmeztetett: „A dohányzás szabadtéri tilalma komoly gazdasági károkat okozhat a vendéglátóhelyeknek. Elég csak visszaemlékezni a kocsmabezárásokra, amelyek az előző beltéri dohányzási tilalom után következtek be, hogy lássuk, milyen hatással lehet ez az iparágra.”

„Ez a tilalom nemcsak a kocsmákat és éjszakai klubokat érintené, hanem a hoteleket, kávézókat és éttermeket is, amelyek jelentős összegeket fektettek a szabadtéri helyiségek kialakításába, és továbbra is pénzügyi kihívásokkal küzdenek.”

„A kormánynak részletes megbeszélést kell folytatnia az érintett felekkel egy ilyen tilalom hatásairól, mielőtt bármilyen jogszabályt bevezetnének. Meg kell vizsgálniuk azt is, hogy egy ilyen tilalom valóban csökkentené-e a dohányzás mértékét, vagy egyszerűen csak áthelyezné azt más helyekre, például az emberek otthonaiba.”

Az egészségügyi szakemberek azonban örömmel fogadták a javaslatokat. Deborah Arnott, az Action on Smoking and Health (ASH) nevű jótékonysági szervezet vezérigazgatója szerint a kormány „igyekszik megtenni, amit a többség elvár, nevezetesen azt, hogy ne kelljen dohányfüstöt belélegezniük olyan helyeken, mint például a gyerekek játszóterei vagy a kocsmák, éttermek és kávézók szabadtéri kiülős részei”.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után