Egy utas kezét az Elizabeth Line egyik szerelvényének ajtaja odacsukta, miközben ő épp megpróbált felszállni, ennek következtében métereken át kénytelen volt futni a mozgó metró mellett, ami a karjánál fogva húzta magával.
Az eset részletei
- Az incidens november 24-én, éjfél után hét perccel történt az Ealing Broadway állomáson.
- Az utas épp felszállni készült, amikor az ajtók rázáródtak a kezére, és a metró elindult, enyhe sérüléseket okozva az illetőnek.
- A Rail Accident Investigation Branch (RAIB) szerint az utas néhány méteren át futott a vonat mellett, míg egy ott dolgozó alkalmazott végül odarohant és segített neki kiszabadulni.
- A vonat közel 20 métert haladt, mielőtt az utasok értesítették a mozdonyvezetőt, aki ezt követően azonnal megállította a szerelvényt.
Vizsgálat indult
A RAIB hivatalos vizsgálatot indított az eset körülményeinek feltárására. Korábban a RAIB már vizsgált két hasonló esetet, amikor utasok ruhája szorult be a London Underground járatainak ajtójába:
- Februárban egy 101 éves nő súlyosan megsérült az Archway állomáson, amikor kabátja beszorult egy északi irányba tartó Northern Line metró ajtajába.
- Egy másik utas a Chalk Farm állomáson próbált felszállni, amikor cipzárja beszorult, és 20 méteren át húzta a szerelvény magával, mire a kabát elszakadt.
Az Ealing Broadway állomás már korábban is kritikák kereszttüzébe került, különösen a nagy peronrés miatt.
- Több utas is súlyosan megsérült emiatt, ami bocsánatkérésre késztette Sadiq Khan londoni polgármestert idén júliusban.
- Khan ígéretet tett arra, hogy a peronrés problémáját orvosolják:
- „Nagyon sajnálom. Nem lenne szabad megsérülnie senkinek, miközben a mindennapi életét éli” – mondta.
Biztonsági fejlesztések
A RAIB korábbi jelentéseiben már javasolta:
- Technológia bevezetését, amely érzékeli, ha kis tárgyak szorulnak az ajtók közé, vagy ha valakit a vonat húz maga után.
- Az ajtótömítések módosítását, hogy a kisebb tárgyak könnyebben eltávolíthatók legyenek a zárt ajtókból.
TfL válasza az új incidensre
A Transport for London (TfL) közleménye szerint az MTR-Elizabeth Line, az Elizabeth Line üzemeltetője, alapos vizsgálatot folytat az eset kapcsán:
- „Mindig tanulni szeretnénk az ilyen esetekből, hogy javítsuk az üzemeltetési biztonságot” – nyilatkozta a TfL szóvivője.
- „A MTR-Elizabeth Line teljes mértékben együttműködik a RAIB-bal az eset kivizsgálásában, hogy azonosítsák a probléma okát, és megtegyék a szükséges lépéseket a hasonló balesetek megelőzésére.”
Cél a biztonság növelése
A TfL szerint bár komoly sérülések ritkán fordulnak elő, átfogó intézkedéseket tesznek az ilyen esetek teljes felszámolása érdekében, hogy mindenki számára biztonságosabbá tegyék az utazást. Forrás