"Nagy-Britanniának újra csatlakoznia kell az EU-hoz, az unió az összeomlás szélén áll" - a volt miniszterelnök-helyettes figyelmeztetése 1

Nick Clegg, az Egyesült Királyság volt miniszterelnök-helyettese és a Liberális Demokraták korábbi vezetője szerint az országnak újra csatlakoznia kellene az Európai Unióhoz, mivel az unió komoly válságban van, és reformokra szorul.

"Nagy-Britanniának újra csatlakoznia kell az EU-hoz, az unió az összeomlás szélén áll" - a volt miniszterelnök-helyettes figyelmeztetése 3

A Brexit gazdasági hatásai

Clegg hangsúlyozta, hogy a Brexit közvetlen negatív hatást gyakorolt az Egyesült Királyság gazdasági növekedésére, amely „szó szerint visszafejlődött a kilépést követően”. Úgy véli, az Egyesült Királyság és Európa közötti földrajzi közelség megkerülhetetlen tényező, és a szigetországnak újra szorosabb kapcsolatot kell kiépítenie az unióval.


Az EU válsága és a reformok fontossága

A politikus szerint az Európai Unió jelenleg kulcsfontosságú pillanatban van, és a reformok nélkül az összeomlás veszélye fenyegeti. „Az EU-nak meg kell reformálnia önmagát, vagy elbukik” – mondta. Amennyiben a reformok megvalósulnak, szerinte egyértelművé válik, hogy az Egyesült Királyságnak helye van az unióban.


Az USA szerepe és Donald Trump hatása

Clegg kiemelte, hogy Donald Trump megválasztása az USA elnökévé még sürgetőbbé teszi a helyzetet. Úgy véli, Trump nem mutat különösebb elköteleződést a transzatlanti szövetség iránt, ami még fontosabbá teszi az Egyesült Királyság és az EU közötti kapcsolatok mielőbbi helyreállítását.


A brit közvélemény hozzáállása

Egy friss YouGov-felmérés szerint a britek 44%-a úgy véli, hogy az Egyesült Királyság gazdasági jövője az EU-val való szorosabb kapcsolatokban rejlik, ezzel szemben csak 19% szerint kellene prioritást adni az Egyesült Államokkal való kapcsolatépítésnek.

Az adatok alapján a britek nagyobb mértékben bíznak az EU-ban (49%), mint az Egyesült Államokban (30%), és többen kifejezetten bizalmatlanok az USA-val szemben.


Sir Keir Starmer álláspontja

Keir Starmer, brit miniszterelnök azonban elutasította azt az elképzelést, hogy az Egyesült Királyságnak választania kellene az EU és az USA között. Ehelyett mindkét féllel való kapcsolatok erősítését szorgalmazza. Starmer a Trump-adminisztrációval való kapcsolatok kiépítése érdekében New Yorkban találkozott az elnökkel, valamint számos európai vezetővel is tárgyalt.


Kilátások 2026-ra

A Brexit utáni UK-EU kapcsolatok alapját képező kereskedelmi és együttműködési megállapodás felülvizsgálata 2026-ban esedékes, ami kulcsfontosságú lesz az ország jövőbeli külpolitikai irányának meghatározásában.

Clegg véleménye szerint az Egyesült Királyságnak hosszú távon elkerülhetetlenül vissza kell térnie az EU-hoz, de ez nagyban függ az unió jövőbeni reformjaitól. Az elkövetkező évek gazdasági és politikai fejleményei döntő fontosságúak lesznek e tekintetben.  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után