Megdöbbentő adatokat hoztak nyilvánosságra arról, mennyibe került az EU-ból való kilépés Nagy-Britanniának, és mennyit kell még kifizetni 1

Sir Keir Starmer egyre nagyobb nyomás alá kerül, hogy nyilvánosságra hozza a Brexit valódi költségeit, miután egy miniszter nemrégiben megerősítette, hogy Nagy-Britannia már 24 milliárd fontot költött csak az EU-ból való kilépésre, és további 6,4 milliárdot kell még kifizetnie.

Megdöbbentő adatokat hoztak nyilvánosságra arról, mennyibe került az EU-ból való kilépés Nagy-Britanniának, és mennyit kell még kifizetni 3

A miniszterelnököt arra szólították fel, hogy rendeljen el vizsgálatot Nagy-Britannia és az Európai Unió kapcsolatáról, hogy felmérje a Brexit okozta károkat, és azonosítsa a jövőbeli szorosabb együttműködés lehetőségeit. Miközben Sir Keir egy nagyszabású „újrakezdésre” készül Brüsszellel, a pénzügyminiszter Tulip Siddiq megerősítette, hogy Nagy-Britannia eddig 23,8 milliárd fontot fizetett ki az EU-nak a „pénzügyek rendezésének céljából” a megállapodás részeként.

A már elköltött összegen felül Ms. Siddiq egy másik kérdésre válaszolva megerősítette azt is, hogy Nagy-Britannia további 6,4 milliárd fontot fog fizetni az EU-nak, hogy rendezze a korábbi pénzügyi kötelezettségeit.

Ez a megdöbbentő számadat akkor derült ki, amikor a pénzügyminiszter épp próbál pénzt találni egy 22 milliárd fontos „pénzügyi fekete lyuk” betömésére Nagy-Britannia költségvetésében, és a héten már figyelmeztette a minisztereket, hogy „nehéz döntések várhatók a kiadások, a jóléti intézkedések és az adók terén”.

A kampányolók felháborodással reagáltak, miután a The Independent felfedte az összeget, és arra szólították fel a brit miniszterelnököt, hogy tegyen lépéseket a Brexit okozta károk visszafordítására, és törekedjen szorosabb kapcsolatok kialakítására Európával. Stephen Gethins, az SNP képviselője, aki a parlamentben a kérdést feltette, azt mondta: „A Brexit katasztrofális volt az Egyesült Királyság gazdasága és társadalma számára. Elveszi azokat a jogokat és lehetőségeket, amelyeket az én generációm természetesnek vett, megnehezíti a vállalkozások működését, és súlyos árat fizetünk azért, hogy kívül maradtunk a világ legnagyobb egységes piacán.”

„Nincs olyan út a növekedéshez vagy a gazdasági sikerhez, amely az EU-n kívül vezet, és ahogy ezek a számok is mutatják, továbbra is fizetjük a kilépés hibáinak árát. Mindezt figyelembe véve elképesztő számomra, hogy Sir Keir egy olyan Brexitet támogat, amely megfosztja a közszolgáltatásokat a szükséges forrásoktól egy olyan időszakban, amikor a Munkáspárt továbbra is egy konzervatív megszorítási politikát folytat.”

Naomi Smith, a Best for Britain vezérigazgatója a The Independentnek ezt mondta: „Az Európai Unióból való kilépés nemcsak hatalmas pénzösszegeket emésztett fel az Egyesült Királyság kasszájából, hanem a gazdasági növekedést, a fiatalok lehetőségeit, a nemzetközi befolyást és még sok mást is elvesztettünk. Ennek a kormánynak azonban lehetősége van arra, hogy megfordítsa ezt a lefelé tartó trendet, és közelebb hozza az EU-t a hasznos politikák, például a kedvező szabályozási összehangolás és egy kölcsönös ifjúsági mobilitási program révén.”

Az Európai Mozgalom kampánycsoport vezérigazgató-helyettese, Emma Knaggs szintén a The Independentnek nyilatkozva a következőket mondta: „Biztató, hogy egyre több adat lát napvilágot az Egyesült Királyság EU-ból való kilépésének költségeiről. Azonban továbbra is sötétben tapogatózunk a Brexit teljes hatásával kapcsolatban, legyen szó a gazdaságról, az NHS-ről, az életszínvonalról vagy a brit vállalkozásokról. Szükség van egy független, előretekintő vizsgálatra az Egyesült Királyság és Európa kapcsolatáról, hogy azonosítsuk a lehetőségeket és újraépítsük a szorosabb kötelékeket.”

A miniszterelnök többször is kiemelte, hogy törekszik a kapcsolatok helyreállítására az EU-val, ígérve, hogy ez növelni fogja a gazdasági növekedést és az életszínvonalat. Sir Keir a hónap elején Brüsszelbe látogatott, hogy EU-vezetőkkel találkozzon, és további tárgyalásokat terveznek őszre és a következő év elejére.

Ígéretet tett arra, hogy „túllépnek a Brexit évein”, és bejelentette, hogy egy ifjúsági mobilitási program, amely lehetővé teszi a fiatalok számára, hogy munkát vállaljanak és utazhassanak az EU-ban, valamint a brit halászati vizek hozzáférhetősége is a tárgyalások részét képezi majd.

Annak ellenére, hogy Sir Keir pozitívabb irányba tereli a kapcsolatok helyreállítását, a Resolution Foundation nevű agytröszt arra figyelmeztetett, hogy a miniszterelnök „hátrakötött kézzel” tárgyal a belépés és a vámhatárok tekintetében meghúzott határvonalai miatt.

Sophie Hale, a Resolution Foundation vezető közgazdásza azt mondta: „Nagy-Britannia feszült kereskedelmi kapcsolatai az EU-val az elmúlt években komoly gazdasági károkat okoztak, így az újrakezdésnek valóban van potenciálja a növekedésre. De ahhoz, hogy valóban változás történjen, többre van szükség barátságos találkozóknál és kisebb javításoknál a gazdák vagy turnézó zenészek számára. Ehelyett a kormánynak stratégiailag kell megközelítenie, hogy hol helyez prioritást a szorosabb összehangolásra.”

A kormány szóvivője ezt mondta: „Dolgozunk azon, hogy helyreállítsuk kapcsolatainkat európai barátainkkal, erősítsük a kötődéseket, biztosítsunk egy széleskörű biztonsági egyezményt, és leküzdjük a kereskedelmi akadályokat.”  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után