Figyelmeztetés Nagy-Britanniában élő bevándorlók millióinak, hogy frissítsék a bevándorlási dokumentumaikat 1

Milliókat érint az Egyesült Királyságban a felszólítás, hogy frissítsék bevándorlási dokumentumaikat, mivel a Belügyminisztérium változtatásokat vezet be a határbiztonság terén.

Figyelmeztetés Nagy-Britanniában élő bevándorlók millióinak, hogy frissítsék a bevándorlási dokumentumaikat 2

A kormány tervei szerint a fizikai biometrikus tartózkodási engedélyeket (BRP), amelyek bizonyítják a jogosultságot az Egyesült Királyságban való élethez, munkához és támogatások igénybevételéhez, digitális eVisa-kra cserélik. A rendszer bevezetését az év végére tervezik, és a Belügyminisztérium 4 millió fontot különített el azon szervezetek támogatására, amelyek segítséget nyújtanak a rászorulóknak, akik esetleg nehézségekbe ütköznek az eVisa igénylésében.

A kormány egy országos reklámkampánnyal kívánja felhívni a figyelmet az új rendszerre, és ösztönzi az érintetteket, hogy tegyenek lépéseket még azelőtt, hogy sok dokumentum lejárna decemberben.

Seema Malhotra, a bevándorlásért és állampolgárságért felelős miniszter, így nyilatkozott: „Mindenkit, aki fizikai bevándorlási dokumentummal rendelkezik, arra buzdítunk, hogy váltson eVisára. Azok számára, akiknek segítségre van szükségük, ingyenes tanácsadás és támogatás áll rendelkezésre.”

Azonban aktivisták arra figyelmeztetnek, hogy az intézkedések egy „digitális Windrush-botrányhoz” vezethetnek, és arra szólítják fel a kormányt, hogy gondolja át a rendszert a 2025. január 1-i bevezetés előtt.

Az eVisa-t először az EU Settlement Scheme keretében tesztelték és vezették be, amely az Egyesült Királyságban élő EU-s állampolgárok és családtagjaik számára készült a Brexit előtt.

Az Open Rights Group digitális jogi szervezet szerint az eVisa kifejezés „félrevezető”, mivel az emberek nem kapnak digitális vízumot, amit a telefonjukon tárolhatnának, hanem minden alkalommal új online státuszt kell generálniuk, amikor szükség van rá. Ezáltal a rendszer „adatkezelési hibáknak, rendszerleállásoknak és az internetkapcsolat stabilitásának van kitéve” – mondta a csoport. Különösen aggódnak azon 200 ezer ember miatt, akiknek régi dokumentumaik igazolják a bevándorlási státuszukat, és először biometrikus tartózkodási engedélyt (BRP) kell igényelniük, majd létrehozniuk egy UK vízum- és bevándorlási fiókot.

A Belügyminisztérium szerint az eVisa-ra való áttérés egyszerű, és „nagyobb kényelmet, jelentős költségmegtakarítást és fokozott biztonságot nyújt az Egyesült Királyság határ- és bevándorlási rendszerének”.

Monique Hawkins, a the3million nevű, az Egyesült Királyságban élő EU-s állampolgárokat képviselő szervezet kutatási és szakpolitikai tisztviselője ezt mondta a téma kapcsán: „A kormány egy teljesen irreális digitalizációs programot örökölt meg, amely már sok EU-s állampolgár életét tönkretette az Egyesült Királyságban. Most további négy millió bevándorló jogait veszélyeztetik, és az érintettek közül emiatt sokan megbízható bevándorlási státusz nélkül maradnak.”  Forrás

HUNPARCEL MÁR 2013-ÓTA. KÖLTÖZTETÉS ANGLIA ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTT MINDKÉT IRÁNYBA, HETENTE, CSOMAGSZÁLLÍTÁSOK MÁR £33-TÓL WWW.HUNPARCEL.COM

Magyar Ügyvéd Angliában – Kártérítési Igények Személyi Sérüléses Balesetek Vagy Orvosi Műhibák Után